Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trest pro hejtmanova exnáměstka Malíře: Za nevýhodný nákup garáží dostal podmínku

Trest pro hejtmanova exnáměstka Malíře: Za nevýhodný nákup garáží dostal podmínku

Soud dnes bývalému náměstkovi královéhradeckého primátora Josefu Malířovi (VPM) uložil trest 2,5 roku vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky za zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku kvůli nevýhodnému obchodu pro město.

Šlo o předraženou koupi parkovacího domu. Rozsudek zatím není pravomocný. Krajský soud se případem zabýval podruhé, kauzu mu vrátil k novému projednání Nejvyšší soud po dovolání nejvyššího státního zástupce. Žalobce nesouhlasil se zprošťujícími rozsudky krajského a vrchního soudu.

V kauze parkovacího domu v areálu bývalé mlékárny u hlavního vlakového nádraží obžaloba vinila Malíře z toho, že jako předkladatel ostatním členům rady města a zastupitelstva vědomě podával nepravdivé a zkreslené informace s tím záměrem, aby si Hradec Králové koupil parkovací dům, který budovala soukromá firma. Město za parkovací dům v roce 2010 zaplatilo 75 milionů korun, ale podle revizního znaleckého posudku byla obvyklá cena nemovitosti 41,6 milionu.

Státní zástupce pro Malíře žádal pětileté vězení, městu Malíř údajně způsobil škodu 33 milionů korun. Malíř vinu od počátku odmítá.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek