Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tři čtvrtě milionu lidí si letos musí vyměnit řidičský průkaz

Tři čtvrtě milionu lidí si letos musí vyměnit řidičský průkaz

Více než tři čtvrtě milionu lidí musí během letošního roku vyrazit na úřad kvůli výměně řidičského průkazu. Letos končí těm, kteří mají řidičský průkaz vydaný v průběhu roku 2007 s platností na deset let. Tehdy bylo vydáno nejvíce řidičských průkazů v historii.

Řidiči by podle ministerstva dopravy neměli s návštěvou úřadu otálet, aby se vyhnuli zbytečným frontám. "O nový řidičský průkaz lze požádat již tři měsíce před skončením platnosti a je zcela zdarma, lhůta pro vydání je 20 dnů. V případě expresního vydání do pěti dnů si řidiči připlatí 500 korun," uvedlo ministerstvo v tiskové zprávě.

Z 1,1 milionu řidičských průkazů vydaných v roce 2007, jimž letos končí platnost, si jich lidé vyměnili 380 000.

Nejvíce řidičských průkazů zbývá k výměně v Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji, v součtu na tyto tři kraje připadá přibližně 37 procent všech průkazů, kterým tento rok končí platnost. Nejvíce jich přestane platit v březnu, říjnu a listopadu.

O vydání nového dokladu mohou lidé požádat na úřadech obcí s rozšířenou působností. K vyřízení žádosti je třeba přinést jednu pasovou fotografii a současný průkaz.

Za řízení s propadlým řidičským průkazem hrozí řidiči pokuta na místě do 2000 korun, v případě správního řízení až 2500 korun.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek