Články odjinud

Turecký vicepremiér: Rozhodnutí českého soudu o propuštění Muslima bude mít vliv na naše vztahy

Turecký vicepremiér: Rozhodnutí českého soudu o propuštění Muslima bude mít vliv na naše vztahy

Český soud neuvalil vazbu na zadrženého kurdského politika Sáliha Muslima, podle místopředsedy turecké vlády a vládního mluvčího Bekira Bozdaga je toto rozhodnutí politické a znamená podporu teroristické organizace. Informoval o tom deník Sabah. Představitel syrských Kurdů Muslim patří ke kritikům turecké vlády, která ho považuje za teroristu.

"Rozhodnutí je v rozporu s mezinárodním právem a bude mít vliv na vztahy s Českou republikou," komentoval dnešní verdikt pražského městského soudu Bozdag. Dodal, že toto rozhodnutí "podporuje teroristické organizace" a je "jasnou podporou terorismu".

Muslima, jehož na základě mezinárodního zatykače zatkla v sobotu česká policie, pražský soud propustil na svobodu. Soudce přijal Muslimův slib, že nevycestuje z Evropské unie a že se bude na případná předvolání dostavovat k soudním jednáním.

"Mezinárodní společenství někdy činí rozhodnutí ve prospěch terorismu. Taková rozhodnutí nejsou pro nás překvapením, i vzhledem k přístupu členských zemí EU k těmto věcem," řekl také Bozdag v reakci na verdikt.

Není to poprvé, co představitel turecké vlády obviňuje evropskou zemi z terorismu. V předchozích dvou letech například prezident Recep Tayyip Erdogan obvinil několikrát z podpory terorismu a teroristických organizací Německo. Erdogan mimo jiné řekl, že Německo léta chránilo přívržence teroristické Strany kurdských pracujících (PKK) a dokonce označil Německo za "ráj pro teroristy".

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud