Články odjinud

Tvrdý návrat do reality: Studenti, kteří přežili střelbu na Floridě, se vrací do školy

Tvrdý návrat do reality: Studenti, kteří přežili střelbu na Floridě, se vrací do školy

Střední škola v Parklandu na Floridě, kde bylo před dvěma týdny zastřeleno 17 lidí, převážně studentů, dnes obnovila provoz. Dnešek byl ale jen symbolický: studenty, kteří zanechali tašky s učivem doma, čekal uvítací ceremoniál s květinami v přítomnosti desítek uniformovaných policistů.

Jejich množství ale žákům radost příliš neudělalo, i když mělo podle všeho vzbudit pocit většího bezpečí, uvedla agentura AP.

720p 360p
Střelba na Floridě

„Toto je obraz vzdělávání, které v této zemi provází strach,“ reagoval student David Hogg, který se po masakru zapojil do kampaně za regulaci držení zbraní v USA. Zároveň kritizoval americkou Národní asociaci držitelů zbraní (NRA), která podle něho usiluje jen o to, aby mezi lidmi zbraně co nejvíce rozšířila.

Dobrovolníci studentům rozdávali kromě růží také koláčky a další občerstvení. Na místě byla i zvířata vycvičená k psychoterapeutickým účelům, tedy zejména psi, ale i jeden osel a dva koně. Dnešek mají učitelé a studenti využít k neformálnímu setkání, aby si poprvé od společného otřesného zážitku mohli v prostorách školy popovídat. Zatím ale neměli příležitost navštívit budovu, kde se přímo střílelo. Ta zůstává ještě uzavřená.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud