U Rittigových advokátů z MSB Legal zasahuje policie, jde o krácení daně | info.cz

Články odjinud

U Rittigových advokátů z MSB Legal zasahuje policie, jde o krácení daně

V právní kanceláři MSB Legal podle informací INFO.CZ zasahuje policie. Potvrzuje to vyjádření Vrchního státního zastupitelství v Praze. Podle něj jde o krácení daně z příjmu o více jak 38 milionů korun v případě kyperské společnosti. Trestní stíhání se týká dvou osob.

„Dne 16. 1. 2018 zahájil policejní orgán Policie České republiky, Národní centrála proti organizovanému zločinu SKPV, expozitura Hradec Králové, na pokyn dozorového státního zástupce trestní stíhání dvou osob pro zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby dle § 240 odst. 1, 3 písm. a) tr. zákoníku, jehož se měli dopustit tím, že nepodali za daňový subjekt, kyperskou společnost, daňové přiznání k dani z příjmů právnických osob a tuto daň neuhradili, ačkoliv došlo ke zdanitelnému plnění. Tímto jednáním pak měli zkrátit daň z příjmu nejméně o 38.267.757,50 Kč,“ uvedla mluvčí Vrchního státního zastupitelství v Praze pro INFO.CZ.

„Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ odmítá situaci komentovat advokátní kancelář. „Nebudeme to komentovat. Obraťte se na Vrchní státní zastupitelství v Praze,“ uvedl ráno pro INFO.CZ mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud