Uchránili jsme Česko před migrační vlnou, odmítá Chovanec kritiku Amnesty. Ovčáček má zprávu za blábol | info.cz

Články odjinud

Uchránili jsme Česko před migrační vlnou, odmítá Chovanec kritiku Amnesty. Ovčáček má zprávu za blábol

Mezinárodní organizace Amnesty International (AI) vytýká bývalému ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD) i dalším politikům včetně prezidenta Miloše Zemana výroky na adresu migrantů a restriktivní politiku vůči nim. To Chovanec odmítá, vládní opatření prý uchránila Česko před migrační vlnou. Podle mluvčího prezidenta Zemana Jiřího Ovčáčka je zpráva AI blábol.

"Vysocí představitelé české vlády i český prezident se loni vyjadřovali xenofobně na adresu uprchlíků a migrantů. Během předvolební kampaně ministr vnitra prezentoval jako úspěch restriktivní politiku, která vedla k tomu, že uprchlíci se vyhnuli České republice," uvádí AI ve své nejnovější zprávě o stavu lidských práv ve světě, politiky za tyto postoje kritizuje.

"Mám k tomu jediné vyjádření: Díky opatřením, jež jsem ve vládě a na ministerstvu vnitra prosadil, byla ČR uchráněna od významnější migrační vlny. Jakékoliv kritické komentáře jakýchkoliv aktivistů na tom nic nezmění," napsal Chovanec v textové zprávě.

Kritiku Zemana od AI odmítl Ovčáček. "Jde o bezvýznamný blábol," uvedl.

Kromě odmítavého postoje ČR k přijímání běženců AI kritizuje i podle ní nerovný přístup romských dětí ke vzdělání v Česku, zdlouhavý proces v kauze romského památníku v Letech na Písecku a český vývoz zbraní do zemí, kde mohou být použity při činech porušujících lidská práva.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud