„Udělejme Českou republiku znovu skvělou.“ Babiš okopíroval Trumpův slogan. Co dalšího je spojuje? | info.cz

Články odjinud

„Udělejme Českou republiku znovu skvělou.“ Babiš okopíroval Trumpův slogan. Co dalšího je spojuje?

Andrej Babiš přebírá slogan Donalda Trumpa. Na Facebooku přichází s mottem „Udělejme Českou republiku znovu skvělou.“ Andrej Babiš ale není jediný, který si tento slogan vypůjčil. Udělat svou zemi znovu skvělou chce také krajně pravicový nizozemský politik Geert Wilders nebo kontroverzní maďarský premiér Viktor Orbán.

Andrej Babiš je tak dalším vlivným politikem, který chce jednoduchým sloganem oslovit voliče. Znamená to, že se pravděpodobně do určité míry s politikou Donalda Trumpa ztotožňuje. 

Ministr financí se již dříve netajil sympatiemi k novému šéfovi Bílého domu. „To jsou pragmatici, to jsou lidé z praxe, zvyklí rozhodovat. Jsou úplně z jiného světa, než  jsou tradiční politici, kterým stačí všechno okecat,“ řekl o Trumpovi a dalších lidech v politice, kteří přišli z byznysu v rozhovoru pro INFO.CZ. Uvedl, že se s nimi cítí ideově spřízněný.

„Lidé prostě přestávají věřit na tradiční politické dělení na levici a pravici, přestávají věřit tradičním politikům. Věří novým uskupením, pokud se v nich angažují lidé, kteří pro ně mohou skutečně něco udělat,“ uvedl.

Na IV. celostátním sněmu ANO, který začal dnes a potrvá do neděle se Babiš vyznal, že ho baví většinový systém ve Spojených státech. „Když nastoupil prezident Trump, hned šel do kanceláře a rozhodoval. Neměl koaliční jednání, komise, rady,“ uvedl Babiš. Ještě před americkými volbami také říkal, že se mu líbí Trumpovy názory na migraci a politicky nekorektní rétorika. 

Na svém Facebookovém profilu se nicméně v jednom rozhovoru ohradil proti tomu, že by si byli s Trumpem výrazně podobní. Babiš prý nemá ani jeho brutální rétoriku, ani jeho okázalý styl.

Slogan „Udělejme nějakou zemi snovu skvělou" získává na popularitě po celém světě a Andrej Babiš ho vyfoukl jiným českým politikům, kteří by se chtěli k politice Donalda Trumpa také přihlásit. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud