Úředníci jdou po páru kvůli evidenci tržeb na jeho svatební hostině. Ministryně bude chtít vysvětlení | info.cz

Články odjinud

Úředníci jdou po páru kvůli evidenci tržeb na jeho svatební hostině. Ministryně bude chtít vysvětlení

Úředníci jdou po páru kvůli evidenci tržeb na jeho svatební hostině. Ministryně bude chtít vysvětlení
 

Elektronická evidence tržeb je obyčejně při organizaci svatby to poslední, na co myslíte. Svatební hostina manželů, kteří se loni brali na Přerovsku, ale právě kvůli tomu začala zajímat finanční úřad. Úředníci se jich ptají na detaily oslavy a mají podezření, že provozovna, kde se veselka konala, nevykázala příjmy. Jak upozornil web Podnikatel.cz, podle daňových poradců jde zřejmě o nezákonnou praktiku. Blesk Zprávy oslovily kvůli případu ministryni financí a ta potvrdila, že bude chtít vysvětlení.

Kolik stála vaše svatba, kolik jste měli hostů, jak jste platili a jakou zálohu jste za vaši párty zaplatili předem? To je jen několik z dotazů, které stojí ve výzvě přerovského finančního úřadu, kterou manželský pár dostal podle webu Podnikatel.cz zhruba před měsícem.

Nad dokumentem ale nekroutí hlavou jen novomanželé, ale také daňoví poradci. Podle nich finanční správa zvolila špatnou metodu prokazování. Podobná výzva, na kterou měl pár odpovědět do 15 dnů, totiž nemá žádnou oporu v zákoně. Finanční správa je přesvědčená, že její postup je správný. Blesk Zprávy proto oslovily také šéfku státní kasy a „duchovní matku“ EET, ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO). Nejen k tomuto případu bude chtít vysvětlení.

„O daném případu nemám a nemohu mít žádné bližší informace, protože ministr financí ze zákona nemá přístup k informacím z konkrétních daňových řízení. Nicméně požádala jsem generálního ředitele Finanční správy o schůzku, na které by mi postup Finanční správy v těchto situacích objasnil,“ zareagovala ministryně.

Čtěte pokračování článku na webu Blesk Zprávy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud