Úředníci jdou po páru kvůli evidenci tržeb na jeho svatební hostině. Ministryně bude chtít vysvětlení | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Úředníci jdou po páru kvůli evidenci tržeb na jeho svatební hostině. Ministryně bude chtít vysvětlení

Úředníci jdou po páru kvůli evidenci tržeb na jeho svatební hostině. Ministryně bude chtít vysvětlení
 

Elektronická evidence tržeb je obyčejně při organizaci svatby to poslední, na co myslíte. Svatební hostina manželů, kteří se loni brali na Přerovsku, ale právě kvůli tomu začala zajímat finanční úřad. Úředníci se jich ptají na detaily oslavy a mají podezření, že provozovna, kde se veselka konala, nevykázala příjmy. Jak upozornil web Podnikatel.cz, podle daňových poradců jde zřejmě o nezákonnou praktiku. Blesk Zprávy oslovily kvůli případu ministryni financí a ta potvrdila, že bude chtít vysvětlení.

Kolik stála vaše svatba, kolik jste měli hostů, jak jste platili a jakou zálohu jste za vaši párty zaplatili předem? To je jen několik z dotazů, které stojí ve výzvě přerovského finančního úřadu, kterou manželský pár dostal podle webu Podnikatel.cz zhruba před měsícem.

Nad dokumentem ale nekroutí hlavou jen novomanželé, ale také daňoví poradci. Podle nich finanční správa zvolila špatnou metodu prokazování. Podobná výzva, na kterou měl pár odpovědět do 15 dnů, totiž nemá žádnou oporu v zákoně. Finanční správa je přesvědčená, že její postup je správný. Blesk Zprávy proto oslovily také šéfku státní kasy a „duchovní matku“ EET, ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO). Nejen k tomuto případu bude chtít vysvětlení.

„O daném případu nemám a nemohu mít žádné bližší informace, protože ministr financí ze zákona nemá přístup k informacím z konkrétních daňových řízení. Nicméně požádala jsem generálního ředitele Finanční správy o schůzku, na které by mi postup Finanční správy v těchto situacích objasnil,“ zareagovala ministryně.

Čtěte pokračování článku na webu Blesk Zprávy.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.