Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Úředníci Prahy 7 se vylodili v Karlíně a nelegálně tam postavili schody

Úředníci Prahy 7 se vylodili v Karlíně a nelegálně tam postavili schody

Nepříliš ideální vztahy panují mezi starosty sousedících městských částí – Prahy 8 a Prahy 7. Může za to přívoz HolKa, který jezdí z Holešovic do Karlína a zpět. Zatímco přístup na molo z holešovické strany je skvělý, na ten z karlínské si lidé stěžovali. A jelikož radnice Prahy 8 s tím od roku 2015 nic neudělala, vedení sedmičky uspořádalo partyzánskou akci a vybudovalo tam zábradlí i nové schody. To ovšem rozlítilo starostu Prahy 8 Romana Petruse (ČSSD). 

Holešovická parta, kterou tvořil mimo jiné starosta Jan Čižinský (Praha 7 sobě), několik radních a další dobrovolníci, vnikla na opačný břeh. Tam vybudovala zábradlí i nové schodiště.

„Zábradlí jsme udělali v zájmu bezpečnosti cestujících mezi Prahou 7 a Prahou 8. Nebudeme čekat na to, až se tam nějaký senior přizabije. Celý přívoz platí Praha 7 napůl s magistrátem, Praha 8 se na něm odmítla finančně podílet, a kdybychom zábradlí neudělali po dvou letech my, tak tam nebude ani tuto sezonu,“ vysvětlil pro Blesk.cz starosta sedmičky Čižinský.

Od starosty osmičky Petruse ale kvůli tomu dostal několik nepříjemných SMS zpráv. Ten totiž považuje aktivitu vedení Prahy 7 za protizákonnou.

Celý článek si přečtěte na webu Blesk.cz.