Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Utýrání malé holčičky: Obžalovaná pěstounka má intelekt na hranici mentální retardace

Utýrání malé holčičky: Obžalovaná pěstounka má intelekt na hranici mentální retardace

Pětadvacetiletá pěstounka z Rokycan, která se u soudu v Plzni zpovídá z utýrání svěřeného dvouletého děvčátka, má smíšenou poruchu osobnosti a hluboce podprůměrný intelekt na hranici mentální retardace. V soudní síni to dnes řekli znalci, kteří zkoumali ženin stav. Pěstounku obžaloba viní z toho, že svou neteř loni od srpna týrala a na začátku října, v den druhých narozenin holčičky, jí nejméně třemi ranami páskem způsobila těžká poranění hlavy. Dítě o několik dní později v nemocnici zemřelo na otok mozku a krvácení do mozku.

Ženě hrozí za týrání svěřené osoby a těžké ublížení na zdraví až 16 let vězení. Soud pokračuje příští týden.

"S touto povahovou výbavou paní není vhodnou pěstounkou," řekla psycholožka a soudní znalkyně Karolína Malá. Poznamenala ale, že praxe sociálně právní péče je taková, že se dbá na to, aby děti, které nemohou být s rodiči, mohly být umístěny alespoň v širším rodinném kruhu. Psychický stav příbuzenských pěstounů se nemusí prozkoumávat. Samotný podprůměrný intelekt k výchově dětí stačí, uvedla znalkyně.

U obžalované ženy ale s kolegou psychiatrem zjistili smíšenou poruchu osobnosti, emoční nestabilitu, špatné sebeovládání, sklony k afektivnímu jednání a agresi či velmi sníženou frustrační toleranci, tedy míru odolnosti. Znalkyně také vysvětlila, proč se žena chovala násilnicky jen vůči staršímu ze dvou svěřených dětí. Mladší půlroční neteř byla méně problémová, její krmení bylo snadné, zatímco dvouleté děvčátko špatně jedlo a polykalo. Jídlo se mu mixovalo, aby ho pozřelo. To mohla žena vnímat jako komplikaci.

U výslechu na policii pěstounka vypověděla, jak jí rozzlobilo, když se jí rozbil mixér na přípravu jídla. Popsala také, jak dítě za neposlušnost, pláč nebo odmítání jídla fackovala, strkala i kousala.

Prezident Asociace náhradních rodin ČR Vladimír Patera řekl, že u příbuzenských pěstounů skutečně žádná metodika neukládá sociálním pracovnicím zkoumat psychologický profil pěstounů. "Praxe je ale taková, že mnohde si sociální pracovnice situaci víc prověřují a zjišťují okolnosti," uvedl. V případě pěstounky z Rokycan se podle něj mohla na situaci podepsat její komplikovanost a působnost několika různých úřadů z různých měst.

Dvě děvčátka, která obžalovaná a její manžel dostali do pěstounské péče, byly děti mužovy sestry. Ta má celkem sedm dětí, tři nejstarší jsou v pěstounské péči u ženiných rodičů, dvě u nepříbuzné pěstounské rodiny. Dvě nejmladší děvčátka, která dostali manželé z Rokycan do péče loni v červenci, byla předtím v zařízeních pro děti v Praze a na jihu Čech. Do péče je svěřovaly soudy v Příbrami a Písku. Sociální pracovnice z Rokycan provedly v rodině loni v červenci dvě kontroly, neshledaly žádné problémy, uvedla loni v říjnu vedoucí sociálního a zdravotního odboru městského úřadu Blanka Kohoutová.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1