Články odjinud

Už vím, koho vyhodím, říká Babiš. Jména ministrů na odpis ale zatím tají

Už vím, koho vyhodím, říká Babiš. Jména ministrů na odpis ale zatím tají

Premiér v demisi Andrej Babiš už má vytipovaných několik vlastních ministrů, které plánuje vyměnit. Konkrétní jména však zatím sdělovat nechce. „V hlavě to mám, ale tam to také zatím zůstane,“ říká šéf hnutí ANO v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Otazníky se však v posledních dnech vznášejí například nad ministryní obrany v demisi Karlou Šlechtovou. „Je pravda, že proti fungování paní ministryně má výhrady vícero účastníků vyjednávání (o nové vládě),“ připouští Babiš. Zda si ale Šlechtová může balit kufry, otevřeně neupřesnil.

Kontroverze ministryně nedávno vyvolala na svých sociálních sítích, kam vyvěsila fotku svého psa – jehož nazývá Rambohafík – sedícího vedle hrobu Neznámého vojína. Před několika dny rovněž vyšlo najevo, že Šlechtová dříve utrácela statisíce za služby VIP odbavení na ruzyňském letišti. Babiš to následně označil za plýtvání.

Šéf hnutí ANO se naopak postavil za ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha, po jehož odchodu z nové vlády volá například Komunistická strana. „Myslím, že svou práci dělá velmi dobře. Řeší věci za pochodu, ten resort nikdy nikdo neřídil,“ uvedl Babiš pro iDnes.cz.

Premiér v demisi Babiš je přesvědčený, že současné koaliční námluvy se sociálními demokraty dopadnou úspěšně. „Pevně věřím, že vláda projde. Věřím, že to v rámci ČSSD prosadí a přesvědčí členy, že pro další osud sociální demokracie je být ve vládě než v opozici.“