Už vím, koho vyhodím, říká Babiš. Jména ministrů na odpis ale zatím tají | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Už vím, koho vyhodím, říká Babiš. Jména ministrů na odpis ale zatím tají

Už vím, koho vyhodím, říká Babiš. Jména ministrů na odpis ale zatím tají

Premiér v demisi Andrej Babiš už má vytipovaných několik vlastních ministrů, které plánuje vyměnit. Konkrétní jména však zatím sdělovat nechce. „V hlavě to mám, ale tam to také zatím zůstane,“ říká šéf hnutí ANO v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Otazníky se však v posledních dnech vznášejí například nad ministryní obrany v demisi Karlou Šlechtovou. „Je pravda, že proti fungování paní ministryně má výhrady vícero účastníků vyjednávání (o nové vládě),“ připouští Babiš. Zda si ale Šlechtová může balit kufry, otevřeně neupřesnil.

Kontroverze ministryně nedávno vyvolala na svých sociálních sítích, kam vyvěsila fotku svého psa – jehož nazývá Rambohafík – sedícího vedle hrobu Neznámého vojína. Před několika dny rovněž vyšlo najevo, že Šlechtová dříve utrácela statisíce za služby VIP odbavení na ruzyňském letišti. Babiš to následně označil za plýtvání.

Šéf hnutí ANO se naopak postavil za ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha, po jehož odchodu z nové vlády volá například Komunistická strana. „Myslím, že svou práci dělá velmi dobře. Řeší věci za pochodu, ten resort nikdy nikdo neřídil,“ uvedl Babiš pro iDnes.cz.

Premiér v demisi Babiš je přesvědčený, že současné koaliční námluvy se sociálními demokraty dopadnou úspěšně. „Pevně věřím, že vláda projde. Věřím, že to v rámci ČSSD prosadí a přesvědčí členy, že pro další osud sociální demokracie je být ve vládě než v opozici.“

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.