Uživatelé facebooku posílají prvňáčky do plynu. „Ty lidi vlastně chápu,“ říká poslankyně za SPD | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Uživatelé facebooku posílají prvňáčky do plynu. „Ty lidi vlastně chápu,“ říká poslankyně za SPD

Uživatelé facebooku posílají prvňáčky do plynu. „Ty lidi vlastně chápu,“ říká poslankyně za SPD

Českem nedávno otřásly nenávistné komentáře, které se sesypaly pod fotografii prvňáčků z jedné z teplických škol. Jeden z uživatelů šestileté děti označil za teroristy s tím, že by se měli rovnou střílet, další by je zase poslal do plynu. Nová poslankyně Tereza Hyťhová (SPD) ale autory nenávistných poznámek neodsuzuje. 

Serveru Lidovky.cz se totiž svěřila, že když se na takovou fotografii podívá, tak takové narážky chápe. Na snímku jsou totiž ve větší míře zastoupeni romské, vietnamské a arabské děti. „Chápu je (nenávistné reakce – pozn. red.) z toho důvodu, že dneska je sociální systém nastavený tak, že se zneužívá dávek právě takovými lidmi, kteří nechodí do práce, nechodí ani řádně do školy,“ řekla Hyťhová Lidovkám.

Nově zvolená poslankyně v rozhovoru několikrát upozornila na fakt, že ona ani celá Strana přímé demokracie proti menšinám jako takovým nic nemá a s komentáři, které jsou podle ní za hranou, se neztotožňuje. Na druhou stranu ale chápe lidi, kterým lidé ve vyloučených lokalitách obrazně řečeno pijí krev. „Proti menšinám nic nemám, ale pokud lidem něco vadí, tak to může být zneužívání sociálních dávek. V Proseticích je taky sídliště, znám to tam.“

Na to, co mají společného útoky na třídu šestiletých dětí s faktem, že ve vyloučených lokalitách žíjí lidé, kteří využívají sociální dávky, ale Hyťhová serveru Lidovky.cz neodpověděla. Podle ní a strany SPD je důležité soustředit se na změny v rámci sociálního systému. Pak podle ní podobné útoky ustanou.  

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.