Válka Ovčáčků na Facebooku. Pravý obvinil falešného ze spáchání trestného činu | info.cz

Články odjinud

Válka Ovčáčků na Facebooku. Pravý obvinil falešného ze spáchání trestného činu

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček skončil s ignorováním svého falešného profilu na Facebooku. Jeho anonymního autora nařkl ze spáchání trestného činu podvodu. K tomuto kroku se odhodlal poté, co se na falešném účtu objevila výzva k podpoře prezidenta prostřednictvím transparentního účtu. Po rozkliknutí ovšem vyšlo najevo, že účet patří jednomu z nejvážnějších soupeřů Miloše Zemana - Jiřímu Drahošovi. Později tento odkaz stáhl.

Ovčáček ale na anonymního autora falešného profilu trestní oznámení nepodá. "Už tento status je totiž veřejným podnětem a především upozorněním občanům před pokusem o podvod," napsal v SMS zprávě redakci INFO.cz.

  

Anonymní falešný účet Jiřího Ovčáčka se na Facebooku těší velké popularitě. Sleduje ho skoro 70 tisíc lidí, tedy desetkrát víc než pravého Ovčáčka. Oblibu si u uživatelů získal především díky téměř každodenním statusům a obrázkům, kterými si z hradního mluvčího a jeho šéfa utahuje. V poslední době přibývá i fórků na účet Andreje Babiše.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud