Válka sestřiček v Děčíně? Kolegyni prý tajně dávaly nebezpečný koktejl z léků, až zkolabovala | info.cz

Články odjinud

Válka sestřiček v Děčíně? Kolegyni prý tajně dávaly nebezpečný koktejl z léků, až zkolabovala

Jedna ze zdravotních sester působících v děčínské nemocnici se podle svědeckých výpovědí svých kolegyň opakovaně stala terčem útoku ze strany dalších pracovnic. Skončilo to až jejím kolapsem. Na kauzu, které se v současnosti věnují děčínští kriminalisté, upozornily Lidové noviny.

Vztahy mezi zdravotnickým personálem v děčínské nemocnici zkoumá policie. Důvodem je možná šikana jedné ze zdravotních sester, jak informují Lidové noviny. Té některé z jejích kolegyň údajně minimálně ve dvou případech přidaly do pití léky, z toho jednou žena po požití nápoje zkolabovala.

Kauza by se měla týkat oddělení interny, deník rovněž přináší svědecké výpovědi sester, u nichž ovšem uvádí, že s ohledem na citlivost případu změnil jejich jména. „S dotyčnými jsme měly služby, byly jsme tam čtyři, dvě sanitářky a dvě sestry. Jedna mi řekla, že poškozené něco daly do kafe,“ citují Lidové noviny pracovnici nemocnice.

Ta měla být svědkem prvního případu, kdy její pětapadesátiletá kolegyně vypila kávu, přepadla ji únava a nakonec na několik hodin usnula, což potvrzuje její nadřízená, která se po upozornění na nastalou situaci vrátila do nemocnice a asistovala u ošetřování postižené.

V druhém případě údajně žena měla v pití léky na uvolnění organismu, vše se ale tehdy obešlo bez následků. Svědkem přidávání medikamentů do nápoje byla další z pracovnic nemocnice. Ačkoliv s děním nesouhlasila, nedokázala ze strachu, že by se mohla rovněž stát terčem podobného útoku, proti zákeřnému jednání svých kolegyň zakročit.

Objektem údajné šikany na pracovišti, kterou v současnosti prošetřují děčínští kriminalisté, by měla podle informací Lidových novin být pětapadesátiletá žena, které některé z dalších pracovnic vyčítají, že je při práci pomalá. Zastává se jí ale jak nadřízená, tak další ze sester, které tvrdí, že svou práci si vždy udělá.

Mluvčí firmy Krajská zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic, webu Lidovky.cz potvrdil, že se vedení případem zabývá a obává se o poškození dobrého jména společnosti. Tvrzení zaměstnankyň o přidávání léků do pití se prý nepodařilo prokázat, kolaps zdravotní sestry pak mluvčí Jiří Vondra označil za dehydrataci.

„Pokud vyšetřující orgány dospějí ke stejným závěrům jako Krajská zdravotní, firma provede taková opatření, aby bylo zamezeno úmyslnému šíření nepravdivých zpráv, neboť tyto zprávy mohou ohrozit důvěru v systém poskytování zdravotní péče,“ naznačil webu Vondra další možný postup společnosti.

Proti oficiální verzi vedení vystoupily dvě zdravotní sestry, které dehydrataci jako možnou příčinu kolapsu pětapadesátileté ženy vylučují. Jedna upozorňuje, že by se v případě dehydratace jejich kolegyně po zavodnění probrala, další naznačuje, že chce možná vedení shodit věc ze stolu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud