Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Válka sestřiček v Děčíně? Kolegyni prý tajně dávaly nebezpečný koktejl z léků, až zkolabovala

Válka sestřiček v Děčíně? Kolegyni prý tajně dávaly nebezpečný koktejl z léků, až zkolabovala

Jedna ze zdravotních sester působících v děčínské nemocnici se podle svědeckých výpovědí svých kolegyň opakovaně stala terčem útoku ze strany dalších pracovnic. Skončilo to až jejím kolapsem. Na kauzu, které se v současnosti věnují děčínští kriminalisté, upozornily Lidové noviny.

Vztahy mezi zdravotnickým personálem v děčínské nemocnici zkoumá policie. Důvodem je možná šikana jedné ze zdravotních sester, jak informují Lidové noviny. Té některé z jejích kolegyň údajně minimálně ve dvou případech přidaly do pití léky, z toho jednou žena po požití nápoje zkolabovala.

Kauza by se měla týkat oddělení interny, deník rovněž přináší svědecké výpovědi sester, u nichž ovšem uvádí, že s ohledem na citlivost případu změnil jejich jména. „S dotyčnými jsme měly služby, byly jsme tam čtyři, dvě sanitářky a dvě sestry. Jedna mi řekla, že poškozené něco daly do kafe,“ citují Lidové noviny pracovnici nemocnice.

Ta měla být svědkem prvního případu, kdy její pětapadesátiletá kolegyně vypila kávu, přepadla ji únava a nakonec na několik hodin usnula, což potvrzuje její nadřízená, která se po upozornění na nastalou situaci vrátila do nemocnice a asistovala u ošetřování postižené.

V druhém případě údajně žena měla v pití léky na uvolnění organismu, vše se ale tehdy obešlo bez následků. Svědkem přidávání medikamentů do nápoje byla další z pracovnic nemocnice. Ačkoliv s děním nesouhlasila, nedokázala ze strachu, že by se mohla rovněž stát terčem podobného útoku, proti zákeřnému jednání svých kolegyň zakročit.

Objektem údajné šikany na pracovišti, kterou v současnosti prošetřují děčínští kriminalisté, by měla podle informací Lidových novin být pětapadesátiletá žena, které některé z dalších pracovnic vyčítají, že je při práci pomalá. Zastává se jí ale jak nadřízená, tak další ze sester, které tvrdí, že svou práci si vždy udělá.

Mluvčí firmy Krajská zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic, webu Lidovky.cz potvrdil, že se vedení případem zabývá a obává se o poškození dobrého jména společnosti. Tvrzení zaměstnankyň o přidávání léků do pití se prý nepodařilo prokázat, kolaps zdravotní sestry pak mluvčí Jiří Vondra označil za dehydrataci.

„Pokud vyšetřující orgány dospějí ke stejným závěrům jako Krajská zdravotní, firma provede taková opatření, aby bylo zamezeno úmyslnému šíření nepravdivých zpráv, neboť tyto zprávy mohou ohrozit důvěru v systém poskytování zdravotní péče,“ naznačil webu Vondra další možný postup společnosti.

Proti oficiální verzi vedení vystoupily dvě zdravotní sestry, které dehydrataci jako možnou příčinu kolapsu pětapadesátileté ženy vylučují. Jedna upozorňuje, že by se v případě dehydratace jejich kolegyně po zavodnění probrala, další naznačuje, že chce možná vedení shodit věc ze stolu.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744