Články odjinud

Velvyslancem USA v Česku má být King, jenže jiný, než se myslelo

Velvyslancem USA v Česku má být King, jenže jiný, než se myslelo

Velvyslancem USA v Česku zřejmě nebude kongresman z Iowy Steve King. Uvedl to server Aktuálně.cz, který sám původně informoval o tom, že velvyslancem bude. Údajně se jedná o záměnu jmen, post získá jiný Steve King. Podle serveru může jít o podnikatele a dlouholetého republikána, nikoli o jeho ultrakonzervativního jmenovce.

Kongresman King podle serveru popřel, že by s americkým ministerstvem zahraničí jednal o diplomatickém postu v Praze. Na twitteru to sdělil zpravodaj agentury Bloomberg Sahil Kapur, který s kongresmanem mluvil. Kapurova redakční kolegyně Jennifer Jacobsová na twitteru také píše o záměně jmen, a to s odkazem na sdělení poradců prezidenta USA Donalda Trumpa.

České úřady již mají na stole žádost o souhlas s působením nového amerického velvyslance, píše Aktuálně.cz. Podle serveru některé informace naznačují, že velvyslancem by mohl být republikán a podnikatel z amerického státu Wisconsin Steve King.

Česko po zvolení Trumpa opustil velvyslanec Andrew Schapiro, který se během svého působení v Praze dostal do sporu s prezidentem Milošem Zemanem. O místo velvyslankyně v Praze loni krátce po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách projevila zájem jeho první manželka Ivana Trumpová, rodačka ze Zlína.

 

Články odjinud