Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vláda chce zkrotit práci z domova. Nikdo o to nestojí, zní od podnikatelů

Vláda chce zkrotit práci z domova. Nikdo o to nestojí, zní od podnikatelů

Od připravované novely zákoníku práce si ministerstvo práce a sociálních věcí slibuje větší pružnost pracovního trhu. Jenže podle kritiků může přinést opak. Obavy se týkají mimo jiné ustanovení pro práci na dálku. Zaměstnanec, který využívá home office, má mít nárok na náhradu nákladů a na setkávání s kolegy. Návrh řeší i bezpečnost práce při práci z domova. 

Novela by mimo jiné změnila akademické prostředí, varoval včera na jednání sněmovního výboru pro sociální politiku předseda legislativní komise Rady vysokých škol Marek Hodulík. „Přeregulovanost může vést k tomu, že vysoké školy ustoupí od umožňování práce z domova,“ varuje Hodulík.

Před poslanci vystoupila také Věra Průchová ze společnosti Seznam.cz. Ta upozornila, že i pro IT odborníky je home office důležitý a změny by to mohly omezit. „V digitálním sektoru je to důležitý benefit, nikdo s ním nemá problémy. Změny se obáváme,“ řekla Průchová.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE NA E15.CZ

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link