Vražda v pražském nákupním centru loni otřásla Českem. Jaký trest za ni teď padne? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vražda v pražském nákupním centru loni otřásla Českem. Jaký trest za ni teď padne?

Vražda v pražském nákupním centru loni otřásla Českem. Jaký trest za ni teď padne?

Pražský městský soud dnes otevře případ Michelle Sudků, která loni v červenci ubodala zákaznici v nákupním centru na pražském Smíchově. O dva týdny dříve se také podle obžaloby pokusila uškrtit ženu v kavárně na Újezdě. Podle znalců trpí Sudků útočným a nekrofilním sadismem, její ovládací a rozpoznávací schopnosti však porucha v době činu neovlivnila. Za vraždu a pokus o ni hrozí ženě doživotí.

Poprvé se Sudků pokusila zabít ženu loni 5. července. K činu ji podle znalců dohnala představa sexu s mrtvým ženským tělem. Zákaznici kavárny proto následovala na toalety, kde se ji pokusila uškrtit tričkem. Napadená žena se útoku bránila, podařilo se jí přivolat pomoc.

Po tomto útoku byla Sudků převezena do psychiatrické léčebny v Bohnicích, policisté ale lékařům informace o útoku nepředali. Zdravotníci proto ženu po dvou týdnech propustili, ve stejný den zabila nakupující v obchodním centru.

Svou oběť si Sudků vybrala náhodně. Na Smíchov jela s úmyslem zabíjet, chtěla prý dokázat lékařům, že je nemocná a zajistit si další pobyt v léčebně. Nůž, kterým čtyřiapadesátiletou ženu ubodala, si opatřila přímo v prodejně. Ženu bodla dvakrát, napadená zraněním podlehla na místě.

Kvůli zásahu v kavárně na Újezdě jsou od čtvrtka obžalováni ze zneužití pravomoci dva policisté. Žalobci pro ně navrhli zákaz činnosti. Obžalobu projedná Obvodní soud pro Prahu 1, jednání zatím nenařídil.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.