Vrchní soud zamítl Krejčířovo odvolání. Uprchlý podnikatel si má v Česku odpykat patnáct let | info.cz

Články odjinud

Vrchní soud zamítl Krejčířovo odvolání. Uprchlý podnikatel si má v Česku odpykat patnáct let

Pražský vrchní soud dnes zamítl odvolání Radovana Krejčíře a potvrdil mu patnáctiletý souhrnný trest za skutky spáchané v ČR. Verdikt mu rovněž uložil pětiletý zákaz činnosti ve statutárních orgánech firem. Rozhodnutí soudu je pravomocné.

Podle aktuálního rozsudku Krejčíř vytvořil fiktivní pohledávky firem Bena a Tukový průmysl Ostrava v hodnotě zhruba tří miliard korun vůči státnímu podniku Čepro. Peníze následně vymáhal soudně. Chtěl také uložit v sídle Tukového průmyslu falešné švýcarské franky a podplatit některého z celníků, aby je naoko zabavil na úhradu celního dluhu a následně s penězi uprchl. Tak by firmě vznikla vůči státu dvoumiliardová pohledávka. Celníka se poté Krejčíř chystal zavraždit.

Do Krejčířova souhrnného patnáctiletého trestu jsou započítána i jeho dřívější odsouzení v ČR za půlmiliardový daňový únik a další trestné činy. Podnikatel je nyní za mřížemi v Jihoafrické republice, kde si odpykává 35 let vězení za obchodování s drogami a pokus o vraždu. V Česku je stíhán jako uprchlý, vrchní soud odvolání projednal v jeho nepřítomnosti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud