Wendi, kterého zřejmě jiný Čech obvinil ze zneužívání čtrnáctileté Kambodžanky, je na svobodě | info.cz

Články odjinud

Wendi, kterého zřejmě jiný Čech obvinil ze zneužívání čtrnáctileté Kambodžanky, je na svobodě

Šestačtyřicetiletý Václav „Wendi“ Pavlát, který byl v Kambodže od října loňského roku vězněn kvůli údajnému zneužití čtrnáctileté dívky, dnes vyšel na svobodu. Tamní soud ho všech obvinění zprostil. Kambodžská bezpečnost ho zadržela na základě informací od nevládní organizace APLE, tu ale předtím s udáním kontaktoval jiný Čech.

Specializovaný odbor kambodžské policie zadržel Václava Pavláta loni 29. října. Čech dlouhodobě žijící v Asii měl zneužívat čtrnáctiletou kambodžskou dívku, té se ale podle svých přátel ujal jen ze soucitu a rozhodně se k ní nechoval zavrženíhodným způsobem. „Mentálně je (tato dívka) na úrovni zhruba sedmiletého dítěte,“ uvedl loni pro Info.cz Pavel Bergman, přítel dnes propuštěného muže.

Pavlát podporoval také dívčinu rodinu, ovšem prakticky jen materiálně. Obával se totiž, že příbuzní kambodžské dívky utratí peníze za zbytečnosti.

Nehezký příběh s dobrým koncem je zřejmě svým udáním nastartoval jiný Čech, jehož jméno ale Pavel Bergman neuvádí. Tento muž prý Pavláta ještě před začátkem celé kauzy kontaktoval a žádal po něm pomoc při legalizaci pobytu v Asii. Pavlát ale po určitém čase odmítl pro krajana pracovat zadarmo. Právě tento odmítnutý „člověk s narušenou psychikou a trpící stihomamem“, jak jej charakterizuje Pavel Bergman, prý Pavláta ze msty a zcela nepodloženě obvinil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud