Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záběry smrtelné nehody na Mostecku míří do autoškol. Použijí je jako odstrašující příklad

Záběry smrtelné nehody na Mostecku míří do autoškol. Použijí je jako odstrašující příklad

Živý přenos tragické nehody mladé řidičky Nikol B. (†21) a její spolujezdkyně Nikoly V. (22) na Facebooku rozdělil národ. Mladé dívky při jízdě spáchaly řadu přestupků, svou jízdou mohly ohrozit i jiné řidiče. Co teď s videem, které za víkend zhlédly tisíce lidí? Vyndat ho, či ponechat na síti? Odborníci mají za to, že podobné záběry by mohly posloužit coby odstrašující případ a měl by být pouštěn žákům autoškol!

Ty mladé holky si o ten malér říkaly. „Neřešim zákazy,“ říká řidička. „Už jedem 120, během chvilky… 140!,“ sděluje Nikola V. komusi do mobilu. Pak hlásí, že vyjíždí z Mostu. „Sejdeme se za pět minut u Teska, stíháš? Hele, pos*al nás pták. Hele, kolik jedeš? Ty pi*o, ty pi*o…,“ znějí poslední výkřiky z auta. Pak následuje náraz do protihlukové stěny.

Záběry rozhádaly Česko. Mají zůstat detaily karambolu s ohledem na rodinu utajené, nebo jejich zveřejnění bude varováním, a budou dokonce využity jako prevence proti podobnému chování?

Jan Pechout, BESIP: Mladí řidiči nás stále zásobují

Názory odborníků se přiklání pro využití záznamu tagické nehody jako prevence. Pro tuto možnost je i Jan Pechout, zmocněnec BESIP pro Ústecký kraj. Kolize dívek nebude prvním poučným dokumentem pro budoucí šoféry.

Jak videa používáte?

„Pro začínající řidiče, zejména středoškoláky, pořádáme s policií v Ústeckém kraji přednášky a na nich vždy rozebíráme konkrétní nehodu. Letos chci použít tyto záběry.“

Není to příliš drsné?

„Byl bych rád, kdybychom měli jen archivní materiál, ale bohužel mladí řidiči nás stále zásobují.“

Celý rozhovor čtěte na webu Blesk.cz

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1