Záběry smrtelné nehody na Mostecku míří do autoškol. Použijí je jako odstrašující příklad | info.cz

Články odjinud

Záběry smrtelné nehody na Mostecku míří do autoškol. Použijí je jako odstrašující příklad

Živý přenos tragické nehody mladé řidičky Nikol B. (†21) a její spolujezdkyně Nikoly V. (22) na Facebooku rozdělil národ. Mladé dívky při jízdě spáchaly řadu přestupků, svou jízdou mohly ohrozit i jiné řidiče. Co teď s videem, které za víkend zhlédly tisíce lidí? Vyndat ho, či ponechat na síti? Odborníci mají za to, že podobné záběry by mohly posloužit coby odstrašující případ a měl by být pouštěn žákům autoškol!

Ty mladé holky si o ten malér říkaly. „Neřešim zákazy,“ říká řidička. „Už jedem 120, během chvilky… 140!,“ sděluje Nikola V. komusi do mobilu. Pak hlásí, že vyjíždí z Mostu. „Sejdeme se za pět minut u Teska, stíháš? Hele, pos*al nás pták. Hele, kolik jedeš? Ty pi*o, ty pi*o…,“ znějí poslední výkřiky z auta. Pak následuje náraz do protihlukové stěny.

Záběry rozhádaly Česko. Mají zůstat detaily karambolu s ohledem na rodinu utajené, nebo jejich zveřejnění bude varováním, a budou dokonce využity jako prevence proti podobnému chování?

Jan Pechout, BESIP: Mladí řidiči nás stále zásobují

Názory odborníků se přiklání pro využití záznamu tagické nehody jako prevence. Pro tuto možnost je i Jan Pechout, zmocněnec BESIP pro Ústecký kraj. Kolize dívek nebude prvním poučným dokumentem pro budoucí šoféry.

Vše o senátních a komunálních volbách se dočtete zde>>>

Jak videa používáte?

„Pro začínající řidiče, zejména středoškoláky, pořádáme s policií v Ústeckém kraji přednášky a na nich vždy rozebíráme konkrétní nehodu. Letos chci použít tyto záběry.“

Není to příliš drsné?

„Byl bych rád, kdybychom měli jen archivní materiál, ale bohužel mladí řidiči nás stále zásobují.“

Celý rozhovor čtěte na webu Blesk.cz

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud