Zabili důchodce plynem, další uškrtili. Připomeňte si běsnění manželů, kteří po Česku vraždili seniory | info.cz

Články odjinud

Zabili důchodce plynem, další uškrtili. Připomeňte si běsnění manželů, kteří po Česku vraždili seniory

Přibližně rok a čtvrt poté, co spáchali první vraždu, zatkli 4. února 2003 policisté manžele Jaroslava a Danu Stodolovy a na veřejnost se tak začaly dostávat informace o jejich případu. Ten přitom provázela nejen nebývalá bezcitnost pachatelů, kteří si za oběti vybírali hlavně starší a bezmocné lidi, ale také vážná pochybení ze strany policie. Středočeští kriminalisté totiž původně vyhodnotili část vražd jako sebevraždu, náhlé úmrtí či odchod z domova.

Stodolovi se během vražedného řádění, kdy mezi listopadem 2001 a prosincem 2002 zabili a oloupili osm lidí (další "pouze" připravili o peníze či cennosti), snažili své trestné činy maskovat. Například po zabití dvou starších manželů pustili v domě plyn, dalšího muže nejprve uškrtili a potom se jej Stodola pokusil pověsit na půdě na provaz. Policie se na jejich stopu dostala teprve v souvislosti s vyšetřováním případu násilné smrti z prosince 2002.

Zpočátku se již dříve trestaný Jaroslav Stodola snažil vzít vinu na sebe, později ale změnil výpověď a potvrdil, že se na většině činů podílela i jeho manželka. Před soudem, který začal kauzu řešit na jaře 2004, pak svalovali vinu jeden na druhého. Krajský soud v Hradci Králové oběma pachatelům, jejichž možnost nápravy označili znalci za prakticky nulovou, vyměřil doživotí, trest potvrdily i odvolací instance. Na svobodu mohou Stodolovi, kteří se za mřížemi rozvedli, vyjít nejdříve v roce 2034.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud