Zaorálek jednal o Češích vězněných v Turecku. Kdy pojedou domů? | info.cz

Články odjinud

Zaorálek jednal o Češích vězněných v Turecku. Kdy pojedou domů?

Dvojice Čechů zadržovaných v Turecku kvůli podpoře kurdských milicí zatím domů s největší pravděpodobností nemíří. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek o jejich osudu jednal se svým protějškem a uvedl, že Ankara je ochotná pomoci najít řešení.

Citlivý případ, který zaměstnává nejvyšší diplomatické kruhy, zatím zdá se nekončí. Ministr zahraničí je ale optimistický. Na Twitteru uvedl, že turecká strana je kooperativní a je ochotná pomoci nalézt řešení.  

Češi zadržení v listopadu v Turecku podle tamních úřadů patří k milicím syrských Kurdů YPG, které Turecko na rozdíl od Česka považuje za teroristickou organizaci. Oba se na sociálních sítích chlubili fotografiemi a o svých aktivitách otevřeně mluvili. 

České ministerstvo zahraničí nemá informace o tom, že by jednání Markéty Všelichové a Miroslava Farkase bylo trestné, a má zájem o jejich vyhoštění do Česka. Zaorálek také před jednáním vyjádřil přesvědčení, že sobotní teroristický útok v Istanbulu, ke kterému se hlásí kurdští extremisté, pozici Čechů nezhorší.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud