Články odjinud

Zástupci ANO obnovení rozhovorů s ČSSD vesměs vítají. Podle Chovance není o čem jednat

Zástupci ANO obnovení rozhovorů s ČSSD vesměs vítají. Podle Chovance není o čem jednat

Krajští představitelé ANO a ČSSD vesměs vítají čtvrteční rozhodnutí vedení ANO vrátit se k vyjednávání o vytvoření vládní koalice se sociálními demokraty. Někteří představitelé ANO také dávají najevo nesouhlas s tím, aby se na podpoře vlády podílelo hnutí SPD, jak předsedovi ANO Andreji Babišovi doporučoval prezident Miloš Zeman. 

"Pověřili jsme vyjednávací tým, aby tento vyjednávací pokus ještě učinil a jednání obnovil. Došli jsme k závěru, že je to nejlepší varianta pro Českou republiku," řekl o jednání s ČSSD olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO).

"Nabídku k obnovení jednání s hnutím ANO vnímám jako konstruktivní přístup k hledání východiska ze současné situace," řekl poslanec a primátor Olomouce Antonín Staněk (ČSSD).

Místopředsedkyně ANO a středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová už dříve uvedla, že podpora či tolerance ze strany SPD je pro ni nejméně vhodnou formou sestavování vlády. Její krajský náměstek za ČSSD Miloš Petera míní, že jednat je potřeba. Upozornil ale na to, že sociální demokracie je nyní v trochu jiné situaci než před sjezdem.

Představitelé hnutí ANO na Vysočině znovuotevření jednání vítají. "Spolupráci s ČSSD bych upřednostňoval, případně spojení s jinou demokratickou stranou, spolupráce s SPD je pro mě výrazně méně schůdná," řekl Pavel Franěk, náměstek hejtmana.

Obnovení jednání přivítal i šéf ČSSD na Vysočině Petr Krčál. "Budeme očekávat, s čím teď přijde předseda ANO, protože tah je na jeho straně," řekl. Souhlasí i s požadavkem, aby ČSSD obsadila pozici ministra vnitra, je to podle něj pojistka kvůli Babišovu obvinění z podvodu v případu Čapího hnízda.

Otevřít jednání? Inu proč ne

Starostka České Lípy Romana Žatecká, která byla mezi kandidáty na post předsedy ČSSD, nemá námitek proti obnovení jednání s ANO. "Znovu otevřít jednání? Inu proč ne, ale za mě osobně pořád platí a je pro mě nepřekročitelné to, aby premiérem byl člověk trestně stíhaný a evidovaný ve svazcích StB," řekla.

Vyjednávání s ČSSD podporuje krajský předseda ANO v Libereckém kraji Jaroslav Knížek. "Vnímám to pozitivně. Je třeba stále zkoušet jiné varianty než tu s SPD," řekl.

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) řekl, že považuje za důležité, že rozhodnutí výboru vrátit do hry variantu vlády s ČSSD bylo jednomyslné. "Myslím si, že deklaruje vůli, kudy se budou ubírat další jednání," řekl Vondrák. Spolupráce ANO s SPD by se mu nelíbila.

Pardubický krajský předseda hnutí ANO a poslanec Jan Řehounek podporuje další vyjednávání s ČSSD. "Nevím samozřejmě, jaký nový výsledek to může přinést, možná tím, že vedení ČSSD bylo minulý víkend dovoleno. Na výboru hnutí jsme se ve čtvrtek na obnovení jednání většinově shodli," řekl Řehounek. Za důležité považuje, aby co nejdřív vznikla vláda s důvěrou.

Potřebu vzniku stabilní vlády zdůrazňuje i hejtmanka Karlovarského kraje a předsedkyně Asociace krajů ČR Jana Vildumetzová (ANO) "Učiňme státotvorně poslední pokus dohodnout se s ČSSD. Obavám se však, aby všem zúčastněným včetně pana prezidenta nedošla trpělivost," uvedla.

Předseda plzeňské městské organizace ANO Roman Zarzycký nezaznamenal v Plzni ani v kraji nějaké nesouhlasné hlasy členů ANO vůči SPD či ČSSD. Členové hnutí většinou čekají, s čím přijdou vyjednavači.

Předseda ČSSD v Plzeňském kraji a bývalý pověřený předseda strany Milan Chovanec moc nerozumí tomu, o čem by měla ČSSD s ANO jednat. "Vedení strany po sjezdu deklarovalo, že jednání je možné obnovit pouze v případě změny na postu premiéra. A to se zjevně nestalo. Výsledek musí stejně posoudit celá členská základna v referendu," uvedl.

„Spolupráce s SPD je poslední varianta“

Jihomoravská předsedkyně hnutí ANO Taťána Malá řekla, že spolupráce se SPD je poslední variantou, ale nevylučuje ji. "Výbor uložil vyjednávacímu týmu obnovit jednání s ČSSD. Podle toho, jak tato jednání dopadnou, budeme pokračovat dál," uvedla Malá. K jednání s ČSSD je ale po nedávných zkušenostech skeptická.

Jihomoravská předsedkyně ČSSD Naděžda Křemečková považuje hnutí SPD za nedemokratické. "Politika je o dohodě a kompromisech a rozhodně je to lepší, než aby nás reprezentovalo SPD nebo hnutí ANO za podpory SPD," řekla Křemečková.

Předseda ČSSD v hradeckém kraji Jan Birke řekl, že by se strana měla do jednání s hnutím ANO o nové vládě znovu zapojit, netrvat za každou cenu na diskutovaném ministerstvu vnitra a usilovat o resorty, kde by sociální demokraté mohli uplatňovat svůj program. Pokud ale bude ANO trvat na Babišovi jako premiérovi, mělo by zvýšit nabídku pro ČSSD. "Mluvím teď za sebe, vznik vlády, která bude opřena o hlasy komunistů a SPD je pro tuto zemi devastující," řekl také Birke.

Předseda hnutí ANO ve Zlínském kraji Pavel Pustějovský neupřesnil, jaké jsou v kraji názory na možné koaliční partnery. "To je interní záležitost. My jsme to diskutovali, samozřejmě žádná z těch variant není úplně ideální," řekl.

 

Vánoce 2018

Vánoce jsou možná jediným svátkem v roce, kdy většina Čechů dodržuje stejné tradice. Zároveň jsou obdobím, kdy se rodiny schází a vyráží na výlety na vánoční trhy po Česku i do zahraničí. A jak slaví narození Ježíše Krista v jiných kulturách? V našem vánočním speciálu najdete kromě zapomenutých tradic také rady na nákup kapra i tipy, do kdy objednat dárky, aby stihly udělat radost pod stromečkem.  

Vánoční zvyky Vánoce v historii Vánoční trhy v Česku Vánoční trhy v zahraničí Počasí na Vánoce Do kdy objednat dárky Jak vybrat ideálního kapra Kam se stromečkem Vánoce u muslimů Vánoce u Romů Vánoce u moře Vánoční tradice ve světě Hlášky z vánočních filmů

10 nejlepších aplikací roku pro Android a iOS

Mobilní svět zaplavuje čím dál víc aplikací, které bojují o pozornost náročných uživatelů. Podívejte se na seznam těch nejlepších, které si můžete stáhnou ať už máte Android nebo iOS. 

Lastpass password manager

Unikátní heslo po nás chce nejen email a platební karta, ale i kdejaká aplikace. Ti, které neustálé zadávání obtěžuje, ale nemusejí zoufat. Stačí si stáhnout správce hesel, který si je bude pamatovat za ně.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Gallery Doctor - Photo Cleaner

Jestliže patříte mezi ty, kteří spoušť fotoaparátu zmáčknete hned několikrát za sebou, ale už nikdy se nedonutíte fotogalerii promazat, je Gallery Doctor přímo pro vás. Podle vašeho nastavení bude automaticky mazat například rozmazané, tmavé, nudné nebo téměř identické fotky.

Pro iOS můžete stáhnout zde

TickTick

Pokud vám vyhovuje "úkolníček", měli byste zkusit Tick Tick. Pomůže vám úkoly roztřídit nebo sdílet, navíc si můžete obsah synchronizovat přes cloud a integrovat ho do svého kalendáře.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zdeLink

Alarmy - Sleep if u can

Těm, kdo jsou schopní zamáčkou tři budíky po sobě a klidně spát dalších několik hodin, může pomoct aplikace Alarmy. Po zazvonění totiž budou muset vykonat několik úkolů, které je zaručeně dostanou z postele.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

WifiMapper

Jestliže nedisponujete velkorysým datovým tarifem a neustále pokukujete po Wi-Fi, může vám WifiMapper a jeho uživatelé, kteří zaregistrují každý hotspot, ke kterému se připojí, ušetřit práci. 

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Pocket Casts

Aplikace k poslechu audio nahrávek nebo ke sledování videí, kterou si můžete upravit k obrazu svému. Automaticky vám stáhne nejnovější díly vaše oblíbeného seriálu například těsně před tím, než vstanete. Případně vám smaže to, co už jste slyšeli nebo viděli.

Pro Android můžete stáhnout zde

iTranslate Converse

Asi nikdo na světe nezná všechny jazyky a pokud si chcete popovídat i tam, kde si se základními světovými jazyky nevystačíte, budete potřebovat pomocníka. A právě iTranslate Converse vám s překladem v reálném čase pomůže.

Pro iOS můžete stáhnout zdeLink

Adobe Photoshop Lightroom CC

Rádi byste upravili fotky z telefonu na profesionálnější úrovni? Pak určitě využijete zjednodušenou verzi klasického a notoricky známého Photoshopu. Pokud si nevystačíte ze základními funkcemi, které jsou zdarma, můžete si další přikoupit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Greenify

Aplikace, které během dne používáte, mohou váš telefon zbytečně vybíjet. Aplikace Greenify vám je ale zbytečně vypínat nebude, uvede je totiž do „hibernace“, tak nebudou zbytečně aktivní, ale na druhou stranu budou okamžitě k dispozici kdykoli si vzpomenete.

Pro Android můžete stáhnout zde

Songkick Concerts

Díky Songkick už žádnému milovníku hudby neutečou koncerty jeho oblíbených kapel. Aplikace se totiž dokáže inspirovat vaším účtem na Google Play nebo Spotify a upozorní vás na koncerty, které odpovídají vašemu vkusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link


Nejlepší aplikace roku 2017

Super Mario Run

Kultovní hra Super Mario se konečně objevila i na obrazovkách chytrých telefonů a na úspěch nemusela dlouho čekat. Hru s legendárním instalatérem si nejdříve užívali majitelé iOS, v březnu už byla dostupná i pro systém Android.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Microsoft To-Do

Hromadí se vám úkoly a papírky, které vám je mají připomínat, se záhadně ztrácejí? Tato aplikace vám pomůže, je uživatelsky jednoduchá a navíc dokáže komunikovat s různými platformami, takže už na nic nezapomenete.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

A Normal Lost Phone

Téměř každý už někdy ztratil svůj telefon, teď si ale představte opačnou situaci, najdete nezabezpečený telefon a pokusíte se o jeho majiteli zjistit co nejvíce informací. Tato zvláštní hra, která pověří vaše logické myšlení, je k dispozici jak pro iOS tak pro Android.

Pro Android zde

3477590:article:true:true:true

The Great Courses Plus

Máte před sebou dlouhou cestu vlakem a nevíte čím zabijete čas? Možná využijete zajímavou aplikaci The Great Courses Plus, která vám nabídne zajímavé přednášky předních univerzitních profesorů. Můžete se dozvědět něco o vesmíru přímo od Neila deGrasse Tysona nebo zdokonalit své fotografické dovednosti díky přednášce fotografa National Geographic.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Wemogee

Společnost Samsung dokázala využít popularitu emotikonů a přetransformovala ji do velmi užitečné aplikace Wemogee. Díky této aplikaci může její uživatel komunikovat zcela beze slov, jen za pomoci symbolů. Pro někoho zábava, pro jiného vydatný pomocník.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477553:article:true:true:true

ArtPassport

Pokud nemáte možnost cestovat po světě a osobně si projít nejlepší galerie světa, aplikace ArtPassport vám to umožní. Díky 360° pohledu budete mít pocit, jako byste tato místa plná umění opravdu navštívili.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Google Earth

Nová verze aplikace Google Earth vám pomůže poznat svět. Provede vás nejen městy jako je Londýn, Tokio nebo Řím, dá vám nahlédnou i do singapurských skleníků nebo rozlehlých italských lesů.

Link

Funnel

Aplikace Funnel pro vás nasbírá ty nejdůležitější informace dne. Každou hodinu vybírá ty nejnovější zprávy ze serverů jako je BBC, CBC nebo Fox5, které vám pak dokonce přehraje v audio formátu.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Empower

Máte několik účtů, debetních a kreditních karet a už se vám vaše finance začínají vymykat kontrole? Pořiďte si aplikaci Empower, která vám pomůže sloučit vaše účty a bude za vás sledovat i vaše výdaje.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Focalmark

Pokud vás nebaví psát hashtagy, přesto je ale pod svou fotkou na Instagramu chcete mít, není nic jednoduššího než tuto činnost svěřit aplikaci. Focalmark vygeneruje odpovídající hesla, která pak jen jednoduše zkopírujete ke svému statusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link

FaceApp

Chcete si změnit profilovou fotku a žádná z vašich selfie není dostatečné hezká? Pomůže vám FaceApp. Nejen že vás omladí, ale dokáže vám i vykouzlit úsměv.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477566:article:true:true:true

Clips

Aplikace od společnosti Apple vám usnadní tvorbu vašich videí. Velmi jednoduše vám dovolí kombinovat záběry a fotografie. Celé dílo pak navíc můžete otitulkovat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Marvel: Color Your Own

Tato aplikace potěší především ty, kteří milují komiksy od Marvela a ještě k tomu mají rádi omalovánky. Majitelé iOS si nyní mohou své oblíbené postavy totiž sami vybarvit.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

MeiTu

Zatím co americký a evropských telefonech najdeme aplikace jako Instagram nebo Snapchat, v Asii letí aplikace MeiTu, které se nyní snaží prorazit i na americký trh. Takže pokud toužíte po fotce, na které budete vypadat jako anime postava, tak si ji můžete si ji zdarma stáhnout. I když za cenu, že možná až zbytečně moc odhalíte své soukromí.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477542:article:true:true:true

Elder Scrolls: Legends

Pokud máte rádi karetní hry, Elder Scrolls: Legends je přímo pro vás. Jako počítačová hra už má za sebou slušnou základnu fanoušků, ale až letos je možné jí hrát i na mobilních telefonech. Základní verze je ke stažení zdarma, za dodatečné nákupy si ale budete muset zaplatit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Filtru

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, tak vás aplikace Filtru vyloženě nadchne. Nejenže vás krok za krokem naučí, jak připravit tu nejlepší kávu, navíc vám i spočítá, kolik jste za den zkonzumovali šálků.

Pro iOS můžete stáhnout zde

3477556:article:true:true:true

Sprinkles

Nová aplikace od společnosti Microsoft tak trochu supluje Snapchat. Obsahuje nejrůznější filtry, kterými můžete vylepšit svojí fotografii, kterou pak můžete umístit na Facebook, Instagram nebo právě Snapchat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Pokémon: Magikarp Jump

Pokud jste propadli lovení Pokémonů, tak by vás mohla zajímat i odpočinková hra Pokémon: Magikarp Jump. Princip je velmi jednoduchý, čím výš dokáže Magikarp s vaší pomocí skočit, tím víc dostanete bodů.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477539:article:true:true:true

Rodičovská kontrola pro Nintendo Swich

Nevíte kolik času tráví vaše ratolest hraním her? Nintendo nabízí velmi precizní aplikaci, která vám o chování vašeho dítěte prozradí mnohé. Dozvědět se můžete, jak dlouho a kdy dítě hraje, ale také co sdílí na sociálních sítích.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Mobile Passport

Dlouhé fronty u přepážek s pasovou kontrolou jsou minulostí. Alespoň pro cestující, kteří si jako cílovou destinaci vybrali jedno z 23 amerických letišť. Právě tam se můžete otravné frontě vyhnout díky aplikaci Mobile Passport, prostřednictví které vyplníte jednoduché celní prohlášení a můžete směle pokračovat ve svojí cestě.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde.

Aplikace na cesty. Co si stáhnout do mobilu, než vyrazíte na dovolenou>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 10818