Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zatopené domy, evakuovaná škola. Udeřily extrémní deště, na děti na jihu Čech spadl strom

Zatopené domy, evakuovaná škola. Udeřily extrémní deště, na děti na jihu Čech spadl strom

Část Středočeského kraje zasáhly extrémní srážky a bude tam i dál vydatně pršet. Meteorologové dnes ráno vydali výstrahu pro okresy Beroun, Praha-západ a Příbram, a to s nejvyšším stupněm nebezpečí. Upozornili také na to, že hrozí podemletí krajnic a mostů, pády stromů i vzestupy hladin řek. Kvůli sesuvu svahu na trať Praha-Beroun u Černošic byl do 8:30 zastaven provoz vlaků. V Černošicích došlo k evakuaci školy.

Ze školy v Černošicích hasiči evakuovaly děti kvůli podezření, že voda narušila statiku objektu. V Lidicích zachraňují lidi z auta uvízlého ve vodě. Na Jindřichohradecku spadl na skupinu dětí strom, čtyři zůstávají podle informací České televize v péči lékaři. Zda za to může počasí, zatím není potvrzené. 

Na stanici Dobřichovice spadlo za posledních šest hodin více než 50 milimetrů srážek. „Na jihozápadě Středočeského kraje i v sousedních okresech Plzeňského a Jihočeského kraje nadále vydatně prší, v nejbližších hodinách může ojediněle spadnout dalších 30 milimetrů," varovali před vytrvalým deštěm meteorologové.