Zatopené domy, evakuovaná škola. Udeřily extrémní deště, na děti na jihu Čech spadl strom | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zatopené domy, evakuovaná škola. Udeřily extrémní deště, na děti na jihu Čech spadl strom

Zatopené domy, evakuovaná škola. Udeřily extrémní deště, na děti na jihu Čech spadl strom

Část Středočeského kraje zasáhly extrémní srážky a bude tam i dál vydatně pršet. Meteorologové dnes ráno vydali výstrahu pro okresy Beroun, Praha-západ a Příbram, a to s nejvyšším stupněm nebezpečí. Upozornili také na to, že hrozí podemletí krajnic a mostů, pády stromů i vzestupy hladin řek. Kvůli sesuvu svahu na trať Praha-Beroun u Černošic byl do 8:30 zastaven provoz vlaků. V Černošicích došlo k evakuaci školy.

Ze školy v Černošicích hasiči evakuovaly děti kvůli podezření, že voda narušila statiku objektu. V Lidicích zachraňují lidi z auta uvízlého ve vodě. Na Jindřichohradecku spadl na skupinu dětí strom, čtyři zůstávají podle informací České televize v péči lékaři. Zda za to může počasí, zatím není potvrzené. 

Na stanici Dobřichovice spadlo za posledních šest hodin více než 50 milimetrů srážek. „Na jihozápadě Středočeského kraje i v sousedních okresech Plzeňského a Jihočeského kraje nadále vydatně prší, v nejbližších hodinách může ojediněle spadnout dalších 30 milimetrů," varovali před vytrvalým deštěm meteorologové.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.