Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Závěje, dopravní nehody a ledovka. V Česku bude sněžit i přes den

Závěje, dopravní nehody a ledovka. V Česku bude sněžit i přes den

Dopravu v Česku komplikuje počasí. Kamiony mají kvůli novému sněhu problémy a na dálnici D4 havarovalo nákladní auto. Problémy hlásí takřka celá Česká republika.

Na Vysočině opět sněží a silnice v celém kraji jsou pod sněhem. Sjízdné jsou s velkou opatrností. V olomouckém kraji pokryl silnice lehký poprašek. Na některých místech v Čechách se může tvořit ledovka. Nebezpečí hrozí v Plzeňském, Jihočeském,  Středočeském, Karlovarském a Hradeckém kraji.

V Olomouckém a Jihomoravském kraji by měli lidé rovněž počítat s novou sněhovou pokrývkou. Na jižní Moravě jsou silnice sjízdné jen se zvýšenou opatrností, na komunikacích nižších tříd zůstává vrstva ujetého sněhu krytá posypem. 

Silnice v celém Plzeňském kraji lokálně namrzají. Po dešťových či sněhových srážkách je na nich rozbředlý sníh nebo mokro. Silničáři jsou v terénu celou noc, místy ale nestíhají se zledovatělým povrchem bojovat. 

Sněhové závěje hrozí v Libereckém kraji. Tam silničářům komplikuje situaci vítr. Kvůli větru a sněhu se na několika místech v Česku hrozí sněhové jazyky. Jedná se především o Vysočinu, Hradecký a Liberecký kraj. V Karlovarském kraji se ve vyšších polohách také obávají vzniku sněhových jazyků.

Na mnoha místech Česka bude v průběhu dne sněžit nebo pršet. Meteorologové varují před vydatnějšími srážkami hlavně na jižní Moravě.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link