Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zavraždil třináctiletou, kamaráda shodil do šachty od výtahu. Školák sadista přesto unikne tvrdému trestu

Zavraždil třináctiletou, kamaráda shodil do šachty od výtahu. Školák sadista přesto unikne tvrdému trestu

Ochranné sexuologické léčení ústavní formou a ochranná výchova. To čeká po ukončení základní školy Daniela B. (15) z Teplic, který shodil do výtahové šachty spolužáka a následně brutálně ubodal svou mladší kamarádku Elišku.

Znalci zjistili u Daniela, který už dříve přiznal, že ho fascinuje krev, sadomasochismus. Kamaráda shodil do výtahové šachty opuštěného domu schválně, nechal ho tam bez pomoci a odešel.

Také Elišku vylákal do chaty svých rodiču s úsmyslem ji zavraždit. Hned po příchodu do chaty ji začal ji škrtit. I když se bránila, kopala, nebylo jí to nic platné. Daniel ji položil na záda a bodal do ní kuchyňským nožem. Pět ran směřoval na krk, další tři do hrudníku. Tělo pak chtěl rozřezat a zakopat na zahradě.

Soudy se nejdříve zabývaly Danielovým pokusem o vraždu kamaráda. Verdikt spočívající v léčbě a ochranně výchově, je už pravomocný. „Nyní se nachází ve výchovném ústavu v Boleticích, následně bude přemístěn do ochranného léčení. Ústavní léčba trvá rok, každý rok ji lze prodlužovat. Teoreticky by mohl být nezletilý v daném zařízení až do konce života,“ řekl mluvčí soudu Lukáš Pokorný.

Pokračovat ve čtení na webu Blesk.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link