Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zběsilá jízda opilého starosty Mělníka skončila nárazem do budovy radnice. Porazil i lavičku

Zběsilá jízda opilého starosty Mělníka skončila nárazem do budovy radnice. Porazil i lavičku

Starosta Mělníka Ctirad Mikeš (Mé město) řídil v sobotu podnapilý, policie vyšetřuje, zda jde o přestupek, nebo trestný čin. Událostí se budou zabývat v červnu zastupitelé na veřejném jednání. Mikeš s policií spolupracuje a občanům se veřejně omluvil mimo jiné i na webu města www.melnik.cz. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Nikdo nebyl zraněn.

"Velice se omlouvám všem občanům za své nezodpovědné chování, kdy jsem 27. května večer sedl u zahradnické školy za volant v podnapilém stavu a cestou do centra města způsobil škodu na majetku," uvedl Mikeš, který to považuje za své lidské selhání. Při jízdě podle policejní mluvčí nejprve šedesátiletý muž narazil do lavičky a poškodil kolo u svého auta, poté v další ulici zaparkované vozidlo a při parkování u městského úřadu narazil do budovy.

"Řidič se odmítl dechové zkoušce podrobit, ale sám si vyžádal lékařské vyšetření spojené s odběrem krve," doplnila Johnová. Po vyhodnocení výsledků vyšetření budou policisté čin kvalifikovat.

Zběsilou jízdu Mikeše městem vidělo několik svědků, kteří zveřejnili fotografie z následků starostových nehod na Facebooku. „Sedím večer doma u Zahradnické školy, kde je i vinný sklep. Najednou ohlušující rána a lavička, kde jsem dnes seděl se svým tříletým synem zmizela ze svého místa. Kolem s hlomozem projelo nabourané auto a upadla z něho poklice a přední plast. Jeli jsme se sousedem to nebezpečné auto hledat. Našli jsme ho odstavené před mělnickou radnicí. Při představě, že mohlo být moje milované tříleté dítě po smrti mi běhá mráz po zádech,“ uvedl jeden z uživatelů, který zveřejnil i fotky poražené lavičky.

 

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867