Zdravotní sestry si polepší. Ministr Ludvík pro ně získal 600 milionů korun | info.cz

Články odjinud

Zdravotní sestry si polepší. Ministr Ludvík pro ně získal 600 milionů korun

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) získal na zvýšení platů sester 600 milionů korun. Přilepšení by se měly dočkat od letošního druhého pololetí. 

Od 1. července dostane podle Miloslava Ludvíka "každá směnná sestra" 2000 korun měsíčně k platu navíc, jak informoval Zdravotnický deník. Opatření se týká pouze sester, které jsou odměňovány podle zákona o platu, tedy pracují ve státních zdravotnických zařízeních.

"Sestrám, které jsou odměňovány podle zákona o mzdě, se přidá od 1. ledna 2018, protože navýšení pošleme do úhradové vyhlášky," dodal ministr.

Miloslav Ludvík se rovněž dohodl s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) na navýšení plateb za státní pojištěnce o 3,5 miliardy korun ročně po následující tři roky.

"Pro příští rok 2018 bude nárůst plateb za státní pojištěnce 4,1 miliardy, ale z toho si půjčíme na letošní rok 600 miliónů korun právě na zvýšení platů sester ve druhém pololetí," sdělil deníku Ludvík.

Vedle navýšení plateb za státní pojištěnce a zvýšení platů sester podle deníku na jednání ministrů prošel i Ludvíkův záměr snížit doplatky u dětí a důchodců, respektive limit, nad který doplatky pojišťovny proplácejí. Shodu se podařilo najít i v otázce neziskových nemocnic. "Z návrhu zákona se vyjme a použije část, která se týká univerzitních nemocnic, a vznikne zákon o univerzitních nemocnicích," uvedl deník s tím, že technické podrobnosti zatím ministr nesdělil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud