Zeman bude slavit vítězství s Vondáčkovou a Hůlkou. Po Česku budou lidé demonstrovat za svobodu slova | info.cz

Články odjinud

Zeman bude slavit vítězství s Vondáčkovou a Hůlkou. Po Česku budou lidé demonstrovat za svobodu slova

Opětovné uvedení do funkce oslaví dnes večer prezident Miloš Zeman na Pražském hradě s asi tisícovkou svých příznivců. O hodinu později se sejdou jeho odpůrci, kteří chtějí na pražském Václavském náměstí i v dalších městech protestovat za svobodu slova a médií. Reagují tak na inaugurační projev Zemana, který v něm kritizoval například Českou televizi a další média. V Praze organizátoři nevylučují, že by se demonstrace mohla proměnit v pochod k Pražskému hradu.

Zeman se se svými příznivci v Praze setkává každoročně. Letos jich do Španělského sálu šest dnů po své druhé inauguraci pozval asi 1000. Ke svým přátelům a podporovatelům v úvodu Zeman krátce promluví, následovat bude hudební program. Vystoupí Helena Vondráčková, Daniel Hůlka, Václav Neckář nebo Michal David.

Před rokem se akce konala pod názvem "Můj čtvrtý rok s vámi". Hrála na ní Hudba Hradní stráže a Policie ČR, což je v plánu i letos. Akce se v minulosti účastnili politici blízcí Zemanovi nebo spříznění podnikatelé a umělci.

Oslava začíná v 18:00. Zemanovi odpůrci se plánují sejít o hodinu později na akci Zemane, ČT nedáme! Demonstrovat budou za svobodu slova a médií nejen na pražském Václavském náměstí, ale i v jiných městech. Protesty se uskuteční například v Českých Budějovicích, Táboře či Turnově. Organizátorům se nelíbí Zemanova kritika médií, kterou pronesl v inauguračním projevu. Jeho slova považují za útok na svobodu slova. Poukazují také na to, že Zeman kritiku pronesl ve stejné době, kdy na Slovensku řeší vraždu investigativního novináře.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud