Zeman dal milost milionáři. Kajínek si za mřížemi slušně vydělal | info.cz

Články odjinud

Zeman dal milost milionáři. Kajínek si za mřížemi slušně vydělal

Prezident Miloš Zeman zřejmě už tento týden omilostní na doživotí odsouzeného vraha Jiřího Kajínka. Známý recidivista se tak po 23 letech za mřížemi dostane na svobodu a začne normální život. Oproti jiným propuštěným vězňům bude mít jednu výhodu – za mřížemi si vydělal miliony.

Povětšinou se vězni vrací na svobodu jako chudáci, ale doživotně odsouzený Jiří Kajínek, který po celou dobu opakoval, že on nevraždil, se všem obvyklým představám vymyká. Během pobytu za mřížemi si stačil vydělat okolo dvou milionů.

Největší část z této sumy tvoří honoráře za film Kajínek režiséra Petra Jákla. „Přesnou částku, kterou obdržel, říct nemohu, jsem vázaný mlčenlivostí, ale jsou to peníze, které mu mohou pomoct, aby se zařadil v pohodě do společnosti. Jde o slušnou částku,“ prozradil režisér.

Kajínkova cesta na svobodu autor: Info.cz

Podle odhadu zasvěcených z branže se suma pohybuje okolo 1,5 milionu korun. To Petr Jákl komentovat odmítá, jeho další vyjádření ale mnohé naznačuje. „Pokud bude šetřivý, může být velice dobře zaopatřený na delší dobu,“ dodal Jákl, který se těší na setkání s Jiřím Kajínkem na svobodě.

Filmový honorář však není jediný, který Kajínek během pobytu na Mírově a v dalších těžkých žalářích po celém Česku inkasoval.

Celý článek o vězeňských úsporách Jiřího Kajínka najdete na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud