Zeman přiznal, že nešel s klíčníky do Korunní komory. Čekal za dveřmi na židli a nebylo to poprvé | info.cz

Články odjinud

Zeman přiznal, že nešel s klíčníky do Korunní komory. Čekal za dveřmi na židli a nebylo to poprvé

Sedělo se před dveřmi a evidentně i za dveřmi. Prezident Zeman přiznal, že nešel v lednu na Hradě během vyzvedávání korunovačních klenotů společně s ostatními klíčníky dle zvyklostí do Korunní komory. Navíc to prý nebylo poprvé. Seděl tak pouze na druhé straně dveří, které pomohl odemknout. Společnost mu podle informací Blesk Zpráv dělal kardinál Dominik Duka. Že vypadá na fotografiích občas špatně, pak zdůvodnila hlava státu snahou fotografů. Zeman své zdraví okomentoval v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech.

„Bez komentáře, ale upřímně nerad chodím po schodech,“ nechtěl se Zeman k lednovým událostem u korunovačních klenotů příliš vracet. Vůbec poprvé se přitom u odemykání cesty do Korunní komory kvůli Zemanovi sedělo. Prezident poté nepřímo přiznal, že informace Blesk Zpráv jsou pravdivé a „že to nebylo poprvé“.

Zatímco před dveřmi stálo židlí sedm, jedna pro každého z klíčníků, za dveřmi už údajně jen dvě. Společnost Zemanovi dělal kardinál Dominik Duka. Klíčníci by přitom měli po točitých schodech pokračovat do Korunní komory a být svědky vyzvedávání klenotů z bezpečnostních schránek.

Proč o sobě Zeman říká, že je obluda? Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud