Zeman přiznal, že nešel s klíčníky do Korunní komory. Čekal za dveřmi na židli a nebylo to poprvé | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman přiznal, že nešel s klíčníky do Korunní komory. Čekal za dveřmi na židli a nebylo to poprvé

Zeman přiznal, že nešel s klíčníky do Korunní komory. Čekal za dveřmi na židli a nebylo to poprvé

Sedělo se před dveřmi a evidentně i za dveřmi. Prezident Zeman přiznal, že nešel v lednu na Hradě během vyzvedávání korunovačních klenotů společně s ostatními klíčníky dle zvyklostí do Korunní komory. Navíc to prý nebylo poprvé. Seděl tak pouze na druhé straně dveří, které pomohl odemknout. Společnost mu podle informací Blesk Zpráv dělal kardinál Dominik Duka. Že vypadá na fotografiích občas špatně, pak zdůvodnila hlava státu snahou fotografů. Zeman své zdraví okomentoval v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech.

„Bez komentáře, ale upřímně nerad chodím po schodech,“ nechtěl se Zeman k lednovým událostem u korunovačních klenotů příliš vracet. Vůbec poprvé se přitom u odemykání cesty do Korunní komory kvůli Zemanovi sedělo. Prezident poté nepřímo přiznal, že informace Blesk Zpráv jsou pravdivé a „že to nebylo poprvé“.

Zatímco před dveřmi stálo židlí sedm, jedna pro každého z klíčníků, za dveřmi už údajně jen dvě. Společnost Zemanovi dělal kardinál Dominik Duka. Klíčníci by přitom měli po točitých schodech pokračovat do Korunní komory a být svědky vyzvedávání klenotů z bezpečnostních schránek.

Proč o sobě Zeman říká, že je obluda? Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.