Zeman se zastal Paroubka. ČSSD by mu měla umožnit členství ve straně | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman se zastal Paroubka. ČSSD by mu měla umožnit členství ve straně

Zeman se zastal Paroubka. ČSSD by mu měla umožnit členství ve straně

Sociální demokracie by svému bývalému předsedovi Jiřímu Paroubkovi měla umožnit minimálně členství ve straně. Na Žofínském fóru v Praze to dnes na dotaz posluchačů řekl prezident Miloš Zeman. Paroubek si přihlášku do sociální demokracie podal v Cerhenicích na Kolínsku. Odmítla jej pražská ČSSD, jeho původní organizace, která se k přijetí podle stanov musela vyjádřit. Jeho návrat si nepřál premiér, donedávna předseda strany Bohuslav Sobotka ani volební lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek.

„Já bych byl méně kategorický než dnešní vedení ČSSD,“ řekl Zeman. Jeho návrat by umožnil s ohledem na Paroubkovy zásluhy. Poznamenal, že Paroubek prošel dvěma fázemi. V první vytáhl sociální demokracii z bídy, ve které se ocitla po období, kdy ji vedli Vladimír Špidla a Stanislav Gross.

Ve druhém pak podle něj Paroubek „zpapaláštěl“. Zeman svůj názor zdůvodnil památným výrokem Paroubka, když se chlubil před novináři. „Tato věta – ‚kdo z vás to má‘ - natolik nakrkla zejména sociálnědemokratické voliče, že od té doby šel Jiří Paroubek dolů,“ poznamenal Zeman. Dodal, že vzhledem k jeho minulým zásluhám by mu mělo být minimálně řadové členství v ČSSD umožněno.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.