Zeman žertoval v Poslanecké sněmovně. Babiše chce navrhnout na Nobelovu cenu | info.cz

Články odjinud

Zeman žertoval v Poslanecké sněmovně. Babiše chce navrhnout na Nobelovu cenu

Prezident Miloš Zeman prý zvažuje, že navrhne ministra financí Andreje Babiše na Nobelovu cenu. Řekl to v projevu v Poslanecké sněmovně, která schvaluje rozpočet pro příští rok. V jednom z „bonmotů“, které použil, uvedl, že hledá adresu Nobelova výboru, protože státní rozpočet s největší pravděpodobností skončí v přebytku. V listopadu byl přebytek 55 miliard korun a je téměř jisté, že stát na konci roku více vybere, než utratí.

„Před téměř čtyřmi roky jsem se dopustil jisté neprozřetelnosti. Při projednávání programového prohlášení nové vlády jsem řekl, že pokud se ministrovi financí s takovým objemem plánovaných rozpočtových výdajů podaří dosáhnout vyrovnaného rozpočtu, navrhnu ho na Nobelovu cenu za ekonomii. Ještě je prosinec, těch 55 miliard vykazovaného rozpočtového přebytku se může rozplynout. Počkáme si na leden. Kdyby se nerozplynuly, již dnes vám sděluji, že pátrám po adrese nobelovského výboru,“ řekl Zeman, který byl během celého projevu před poslanci evidentně v dobrém rozmaru.

Zeman ve zbytku svého vystoupení vládu a ministerstvo financí za předložený návrh rozpočtu víceméně pochválil. Kritizoval jen některé zbytečné sociální dávky a dotace na energii z obnovitelných zdrojů. Peníze by prý bylo daleko rozumnější použít na opravy památek.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud