Zemanův plán, když nevyjde Babiš. Hrad se bojí krachu jednání, má jméno náhradního premiéra | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemanův plán, když nevyjde Babiš. Hrad se bojí krachu jednání, má jméno náhradního premiéra

Zemanův plán, když nevyjde Babiš. Hrad se bojí krachu jednání, má jméno náhradního premiéra

Prezident Miloš Zeman začíná být nervózní okolo vyjednávání o vládě a připravuje se na takzvaný plán B. S odvoláním na několik na sobě nezávislých zdrojů o tom dnes informovaly Lidové noviny. Premiérem by v případě, že současná jednání ANO, ČSSD a KSČM zkrachují, mohl být současný generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

Jistý v tuto chvíli vůbec není výsledek vnitrostranického referenda, které v ČSSD začíná v pondělí. Ve straně se ozývají hlasy, které s vládou v čele s Andrejem Babišem nesouhlasí a odmítají ji podpořit. 

Zemanovi v tuto chvíli stále ještě zbývá jedna možnost jmenování premiérem. Andreje Babiše totiž po demisi jeho prvního kabinetu sestavováním toho nového zatím pouze pověřil. Stejně jako v roce 2013 by tak mohl přijít s variantou vlády odborníků, ve které by podle politických a podnikatelských zdrojů LN mohl v čele stanout právě Beneš. Ten informace nepotvrdil, nekomentuje je ani Hrad.

Beneš se Zemanem zdá dlouho. Účastnil se dokonce jeho oslav znovuzvolení po lednových prezidentských volbách.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.