Zemřela spisovatelka Marta Davouze. V 73 letech podlehla rakovině | info.cz

Články odjinud

Zemřela spisovatelka Marta Davouze. V 73 letech podlehla rakovině

Ve věku 73 let zemřela spisovatelka Marta Davouze. Informaci s odkazem na rodinu potvrdilo nakladatelství Mladá fronta, které vydávalo její knihy. Davouze byla zakladatelkou Centra Franze Kafky, jehož dílo pomáhala popularizovat.

„S velikou lítostí Vám bohužel musím oznámit že jsme obdrželi smutnou zprávu o smrti domovské autorky MF paní spisovatelky Marty Davouze. Tuto zprávu nám sdělila její rodina,“ informovalo vydavatelství Mladá fronta. 

Davouze se poslední tři roky léčila s rakovinou. „Musím říct, že jsem rakovinu nepřežila díky své statečnosti, ale díky lékařské vědě. Do háje, co člověku zbývá než přežít. A slzy v očích jsem z toho nikdy neměla, jak taky někde napsali,“ uvedla v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.

Mezi úspěšné knihy Davouze patří například Dům v Bretani, v níž s nadhledem vylíčila své zážitky po příchodu na francouzský venkov, kde se znovu vdala. Stala se bestsellerem, jehož se prodalo přes 30 000 kusů. Mezi její další tituly patří Zrcadlení, Celej Franz nebo Vypadni z mýho života, kde popisovala rozvod s podnikateleme a politikem Vladimírem Železným, s nímž žila několik dekád a má s ním syna, novináře a moderátora Jakuba Železného (45).

Zemřela Marta Davouze, česká nakladatelka a spisovatelka, první manželka Vladimíra Železného>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud