Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Žena píchala zdravému synovi inzulin. Chtěla dosáhnout na sociální dávky, teď stojí před soudem

Žena píchala zdravému synovi inzulin. Chtěla dosáhnout na sociální dávky, teď stojí před soudem
 

Městský soud v Praze dnes začne projednávat kauzu matky z Havířova, která podle obžaloby aplikovala zdravému nezletilému synovi inzulin, aby dosáhla na sociální dávky. V činnosti údajně pokračovala i poté, co bylo dítě hospitalizováno v pražské nemocnici Motol. Za těžké ublížení na zdraví jí hrozí pět až 12 let vězení.

Obžaloba tvrdí, že žena, která byla na mateřské dovolené, píchala syna inzulinovým perem do hýždí nejméně od června do srpna 2017. Předstírala, že dítě trpí vážnou zdravotní poruchou. Chtěla prý získat sociální výhody, zejména příspěvek na péči o blízkou osobu.

"Jednání se dopustila přesto, že věděla, že poškozenému nezletilému nebyl inzulin předepsán lékařem a k jeho aplikaci nebyl žádný důvod," konstatoval státní zástupce.

Opakované podávání inzulinu u dítěte vyvolávalo stavy středně těžké hypoglykémie, tedy nízké hladiny cukru v krvi. Syn se třásl, byl bledý a unavený, měl bolesti hlavy a také častý pocit hladu, takže přibral. Lékaři ho proto loni v srpnu hospitalizovali v Motole, kde ženu po několika dnech zadržela policie.

Dlouhodobým podáváním menších dávek inzulinu mohla žena dítěti způsobit trvalé neurologické i intelektové postižení nebo epilepsii. Jednorázovým podáním vysoké dávky inzulinu mu mohla přivodit hypoglykemické koma.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1