Žena píchala zdravému synovi inzulin. Chtěla dosáhnout na sociální dávky, teď stojí před soudem | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Žena píchala zdravému synovi inzulin. Chtěla dosáhnout na sociální dávky, teď stojí před soudem

Žena píchala zdravému synovi inzulin. Chtěla dosáhnout na sociální dávky, teď stojí před soudem
 

Městský soud v Praze dnes začne projednávat kauzu matky z Havířova, která podle obžaloby aplikovala zdravému nezletilému synovi inzulin, aby dosáhla na sociální dávky. V činnosti údajně pokračovala i poté, co bylo dítě hospitalizováno v pražské nemocnici Motol. Za těžké ublížení na zdraví jí hrozí pět až 12 let vězení.

Obžaloba tvrdí, že žena, která byla na mateřské dovolené, píchala syna inzulinovým perem do hýždí nejméně od června do srpna 2017. Předstírala, že dítě trpí vážnou zdravotní poruchou. Chtěla prý získat sociální výhody, zejména příspěvek na péči o blízkou osobu.

"Jednání se dopustila přesto, že věděla, že poškozenému nezletilému nebyl inzulin předepsán lékařem a k jeho aplikaci nebyl žádný důvod," konstatoval státní zástupce.

Opakované podávání inzulinu u dítěte vyvolávalo stavy středně těžké hypoglykémie, tedy nízké hladiny cukru v krvi. Syn se třásl, byl bledý a unavený, měl bolesti hlavy a také častý pocit hladu, takže přibral. Lékaři ho proto loni v srpnu hospitalizovali v Motole, kde ženu po několika dnech zadržela policie.

Dlouhodobým podáváním menších dávek inzulinu mohla žena dítěti způsobit trvalé neurologické i intelektové postižení nebo epilepsii. Jednorázovým podáním vysoké dávky inzulinu mu mohla přivodit hypoglykemické koma.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.