Žena v Plzni umírala záchranářům pod rukama. Zvědavci jim mezitím šlapali na nohy a dělali si selfie | info.cz

Články odjinud

Žena v Plzni umírala záchranářům pod rukama. Zvědavci jim mezitím šlapali na nohy a dělali si selfie

Vyhrocený zásah za sebou mají plzeňští záchranáři. Ve středu v centru města oživovali ženu, která zkolabovala. Práci jim ale komplikoval dav zvědavců, jejichž chování bylo těžce za hranou. Podle mluvčího krajské záchranky vtipkovali, pletli se doktorům pod ruce a fotili si selfie s umírající ženou. Informoval o tom server iDnes.cz.

Incident se v centru města odehrál ve středu po šesté večer. Třiašedesátiletá žena zkolabovala před obchodním domem Plaza. Podle serveru iDnes ji jako první přispěchali na pomoc studenti z Gymnázia v Písku, kteří opodál čekali na divadelní představení.

„Přišla za námi spolužačka z jiné třídy, abychom paní pomohli. Protože jsme ve škole měli několikrát výuku první pomoci a já sám jsem se jí v autoškole taky učil, pokusili jsme se o masáž srdce,“ řekl novinářům jeden ze studentů, sedmnáctiletý Martin Vokatý.

Po příjezdu se pacientky chopili profesionálové, kterým ale práci nepochopitelně komplikoval dav okolních lidí. „Nejenže měli neetické vtipy a hloupé hlášky, ale vše si fotili a dokonce si někdo dělal i selfie,“ popsal situaci mluvčí záchranářů Martin Brejcha. „Čumilové byli tak blízko, že skoro šlapali záchranářům na nohy,“ dodal.

Záchranáři proto na pomoc museli zavolat policii, by přihlížející lidi rozehnala. „Něco podobného nepamatujeme,“ přiznal mluvčí záchranářů. Laická pomoc, kterou ženě poskytli studenti, podle něj byla provedená dobře, pacientku se ovšem přesto zachránit nepodařilo.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud