„Židi, homosexuálové i Cikáni by měli jít do plynu,“ hlásal podle svědků ve sněmovně tajemník SPD | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Židi, homosexuálové i Cikáni by měli jít do plynu,“ hlásal podle svědků ve sněmovně tajemník SPD

„Židi, homosexuálové i Cikáni by měli jít do plynu,“ hlásal podle svědků ve sněmovně tajemník SPD

Tajemník strany Svoboda a přímá demokracie a blízký spolupracovník Tomia Okamury Jaroslav Staník podle několika svědků spustil ve sněmovně salvu rasistických a homofobních poznámek. Kvůli jeho výrokům se s ním pohádala dosluhující ministryně Marksová-Tominová, informuje server Aktuálně.cz. Staník to označil za sprostou lež.

Jaroslav Staník (SPD), který se v posledních týdnech dostal do pozornosti médií hlavně kvůli svému nevybíravému jednání s novináři ve volebním štábu strany, se podle ministryně Michaely Marksové (ČSSD) velmi ostře vyjádřil na adresu menšin. Jak uvedl server Aktuálně.cz, skandální výroky zazněly přímo na půdě Poslanecké sněmovny.

Právě tam podle Marksové Staník prohlásil, že „Židi, homosexuálové a Cikáni by měli jít do plynu.“ Ji samotnou navíc osočil, že právě homosexuály podporuje, nazval ji přitom ministryní „Marxovou-Englsovou“.

„Příště ho chci nahrát, protože poté podle mých kolegů začal mluvit i o Židech a Romech, kteří by měli skončit v plynu. Nechutné,“ řekla Aktuálně.cz.

Slova Marksové potvrdil i další svědek, ten si ale podle serveru nepřeje být jmenován. „Mezi námi bylo dost Židů a ten pán tam ještě vykřikoval, že to je nově hospoda SPD a že jim to tam patří. Byl opilý, ale posílat národnostní menšiny do plynu, to je tak za čárou, že si nic horšího neumím představit,“ uvedl. „Je pravda, že mluvil o plynování Židů a Cikánů,“ dodal další svědek.

Jaroslav Staník se k celé situaci nejdříve odmítl vyjádřit, nakonec ale před SMS uvedl, že se jedná o sprostou lež. Poslanec za SPD Jaroslav Holík, pro kterého Staník pracuje jako asistent, serveru přislíbil, že se ho na celou situaci zeptá. „Pokud to byl takto závažný výraz, říct ‘do plynu’ je hodně nešťastné, tam by musela být důraznější sankce. Ale mám to jen jako neověřenou informaci od vás,“ řekl pro Aktuálně.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.