ŽIVĚ: Babiš jedná o navyšování platů zdravotních sester. Poprvé by mohl promluvit i k Zemanovu novičoku | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ŽIVĚ: Babiš jedná o navyšování platů zdravotních sester. Poprvé by mohl promluvit i k Zemanovu novičoku

ŽIVĚ: Babiš jedná o navyšování platů zdravotních sester. Poprvé by mohl promluvit i k Zemanovu novičoku

Premiér v demisi Andrej Babiš jednal s Odborovým svazem zdravotnictví a sociální péče o růstu platů zdravotních sester a sjednocení jejich odměňování. Předpokládá se, že by měl také reagovat na včerejší výrok prezidenta Miloše Zemana o tom, že se v Česku vyráběl a testoval novičok. Podle Ruska tím vyvrátil klamání Londýna v případě otravy Sergeje Skripala. Čeští pravicoví politici Zemana obviňují z toho, že slouží ruské propagandě. Přímý přenos tiskové konference Andreje Babiše sledujte níže.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.