Články odjinud

Znali se z práce, chodili na pivo, pak jeden druhého střelil ve vlaku do břicha. Náhoda, tvrdí teď u soudu

Znali se z práce, chodili na pivo, pak jeden druhého střelil ve vlaku do břicha. Náhoda, tvrdí teď u soudu

Krajský soud v Brně se dnes začal zabývat loňskou vraždou muže ve vlaku, z činu je obžalovaný čtyřicetiletý Martin Vlček. Známého střelil do břicha, muž na místě zemřel. Vlček řekl, že toho lituje, podle něj šlo ale o náhodu. Pokud ho soud shledá vinným, hrozí mu deset až 18 let vězení.

Výstřel se ozval ve vlaku z Brně směrem na Adamov na Blanensku 22. září ve večerních hodinách. Vlček uvedl, že s mužem se dlouhá léta znali z práce, pracovali v jedné budově. Po práci spolu chodívali na pivo do restaurace, tak tomu byl i v osudný den.

Vlček řekl, že ve vlaku na cestě domů známému ukazoval zbraň, kterou našel při vyklízení otcova bytu. "Ukazoval jsem mu, co jsem našel, různě jsem s ní manipuloval a vyšel výstřel," uvedl obžalovaný. Činu lituje, podle něj se to nemělo stát.

Podle žalobce Vlček osmatřicetiletého muže střelil do břicha. Obžalovaný řekl, že se tak stalo ještě před zastávkou v Brně-Židenicích. Kriminalisté podezřelého krátce po činu zadrželi. Kromě vraždy čelí muž také obžalobě z nedovoleného ozbrojování.

Kvůli vyšetřování tehdy několik hodin stála vlaková doprava mezi Brnem a Adamovem. Vlak, v němž se střílelo, zůstal stát v Bílovicích nad Svitavou.