Zrůdný byznys pohádkově vynáší. Z jednoho tygra kšeftaři vyvařili 30 milionů korun | info.cz

Články odjinud

Zrůdný byznys pohádkově vynáší. Z jednoho tygra kšeftaři vyvařili 30 milionů korun

Nelegální obchod s tygry v Česku je podle zjištění deníku Blesk obrovsky výnosný. Za vývar z kostí jediného zvířata lze utržit neskutečných třicet milionů korun. Dobře zpeněžit se přitom dají i ostatní části těla chráněhého zvířete.  

Podle vyjádření odborníků se u nás může vyskytovat až 400 tygrů, pod dohledem zoologických zahrad je jen 40. Zbytek se nachází v soukromém chovu a kdoví, co s nimi chovatelé provádějí.

Tygří kosti ani jiné části jejich těl nemají téměř žádný účinek na lidský organismus. V asijských komunitách však kolují nesmyslné báchorky o jejich silné léčivé moci. Tygr je koneckonců silné a spanilé zvíře a konzumace jeho těla by tak sílu měla předávat. Podle odborníků je to však naprostá hloupost.

Zabíjení a porcování tygrů je však neskutečně výnosný kšeft. Jde o desítky milionů korun. Za celé zvíře zájemci zaplatili 100 až 150 tisíc korun. Kůže střelí zájemcům za částku od 50 do 100 tisíc korun. Cena tygřích kostí se pohybuje kolem 46 000 Kč/kg. Vývar byl zachycen za cenu 1500 až 2000 Kč/gram. „Jeden dráp se prodával za 2500 Kč. Masox se dále prodával gram za 1500 korun a množství masoxu a kostí z jednoho tygra se odhaduje na 20 kilogramů,“ potvrdil v úterý ředitel sekce pátrání generálního ředitelství cel Robert Šlachta.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud