Zrůdný byznys pohádkově vynáší. Z jednoho tygra kšeftaři vyvařili 30 milionů korun | info.cz

Články odjinud

Zrůdný byznys pohádkově vynáší. Z jednoho tygra kšeftaři vyvařili 30 milionů korun

Nelegální obchod s tygry v Česku je podle zjištění deníku Blesk obrovsky výnosný. Za vývar z kostí jediného zvířata lze utržit neskutečných třicet milionů korun. Dobře zpeněžit se přitom dají i ostatní části těla chráněhého zvířete.  

Podle vyjádření odborníků se u nás může vyskytovat až 400 tygrů, pod dohledem zoologických zahrad je jen 40. Zbytek se nachází v soukromém chovu a kdoví, co s nimi chovatelé provádějí.

Tygří kosti ani jiné části jejich těl nemají téměř žádný účinek na lidský organismus. V asijských komunitách však kolují nesmyslné báchorky o jejich silné léčivé moci. Tygr je koneckonců silné a spanilé zvíře a konzumace jeho těla by tak sílu měla předávat. Podle odborníků je to však naprostá hloupost.

Zabíjení a porcování tygrů je však neskutečně výnosný kšeft. Jde o desítky milionů korun. Za celé zvíře zájemci zaplatili 100 až 150 tisíc korun. Kůže střelí zájemcům za částku od 50 do 100 tisíc korun. Cena tygřích kostí se pohybuje kolem 46 000 Kč/kg. Vývar byl zachycen za cenu 1500 až 2000 Kč/gram. „Jeden dráp se prodával za 2500 Kč. Masox se dále prodával gram za 1500 korun a množství masoxu a kostí z jednoho tygra se odhaduje na 20 kilogramů,“ potvrdil v úterý ředitel sekce pátrání generálního ředitelství cel Robert Šlachta.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud