Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zvrat v pátrání po ztracené Míše? Speciálně cvičený pes prý zachytil její stopu

Zvrat v pátrání po ztracené Míše? Speciálně cvičený pes prý zachytil její stopu

Pátrání po pohřešované Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem nepolevuje ani o víkendu. Kriminalisté vyhodnocují informace získané od veřejnosti ale i od speciálně vycvičeného policejního psa, který přijel Míšu hledat až z Německa. Údajně zachytil Míšinu stopu, napsal server Blesk.cz.

Kromě speciálního týmu se do pátrání už zapojil i rozšířený tým kriminalistů z jednotlivých územních odborů v kraji. Ti zajišťují záběry z městských kamerových systémů jednotlivých měst a dalších důležitých míst.

Dvanáctiletá dívka se pohřešuje už jedenáctý den. Školačka zmizela podle policie pravděpodobně 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den v podvečer. Ráno kolem 05:00 odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer.

Pátrat po dívce přijel z Německa i speciálně vycvičený pes. Sedmiletá fenka Hippie dokázala najít už několik ztracených dětí, pachové stopy se totiž v místě mohou držet až několik týdnů. Podle TV Nova se to skutečně potvrdilo. Fenka dívčinu stopu zachytila na cestě do školy, co přesně to ale znamená policie nesdělila.

Policie vyhlásila pátrání v kategorii Dítě v ohrožení, což je Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte. Jeho cílem je především zrychlit pátrání a předávání informací. Po dívce se pátrá nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Text vyšel na serveru Blesk.cz. Další podrobnosti o případu zde.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link