Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zvrat v případu Kramný: Je důvod pro obnovu procesu, otočil žalobce

Zvrat v případu Kramný: Je důvod pro obnovu procesu, otočil žalobce

Vánoce budou pro Petra Kramného ve znamení naděje naděje. Státní zástupce Vít Legerský, který proti němu vedl u soudu v Ostravě obžalobu, uznal, že nové posudky jsou důvodem pro obnovu procesu. Serveru Blesk.cz to řekli zástupci Spolku Šalamoun.

Důvodem změny názoru státního zástupce jsou nové posudky z oboru soudního lékařství, které obhajoba získala. Legerský se k nim vyjádřil už v září, najevo to vyšlo ale až před Vánoci, když si na jeho postupy Spolek Šalamoun stěžoval u Vrchního státní zástupce Pavla Zemana.

Ten ve svém vyjádření odhlalil překvapivou informaci. "Dne 12. 9. 2017 státní zástupce Mgr. Vít Legerský vyrozuměl právní zástupkyni odsouzené Petra Kramného JUDr Janu Rejžkovou, a to s odkazem na ustanovení §280 trestního řádu. Sdělil jí, že jejím prostřednictvím informuje odsouzeného Petra Kramného o tom, že předmětný znalecký posudek Prof. MUDr. Ivo Šteinera, CSc. ze dne 18.7. 2017 by mohl být okolností, jež by mohla odůvodnit návrh na povolední obnovy řízení v jeho prospěch," píše ve svém odůvodnění, proč není důvod na Legerského kárnou žalobu podávat. Podle něj státní zástupce postupoval správně.

Čtěte pokračování článku zde >>>

Vše o případu Petra Kramného na stránkách Blesk.cz.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1