Dubrovnik pod náporem turistů praská ve všech. Do Starého města proto radnice pustí jen 4000 lidí denně | info.cz

Články odjinud

Dubrovnik pod náporem turistů praská ve všech. Do Starého města proto radnice pustí jen 4000 lidí denně

Malebné chorvatské město Dubrovník, které leží na jadranském pobřeží a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, je ohroženo záplavou turistů, které tam dennodenně přivážejí výletní lodě. Od letošního ledna do června navštívilo historické staré město téměř 280.000 lidí ze 188 lodí. Za celý loňský rok tam přivezlo 539 lodí 749.000 turistů, uvedla agentura Reuters.

UNESCO vloni město varovalo, že kvůli záplavě turistů je jeho status světového dědictví ohrožen. Radnice se proto rozhodla limitovat návštěvnost starého města, nikdy tam nesmí počet turistů překročit 4000. Podle turistické asociace města plán v této sezóně už nese ovoce, a to nejen v podobě menších davů, ale také ve zvýšení počtu turistů, kteří ve městě přenocují. Letos už ve městě strávilo minimálně jednu noc 4,2 milionů návštěvníků, což je o 14 procent víc než před rokem.

Podle specializovaného webového portálu Cruise Critic byl Dubrovník v letech 2017 a 2018 vyhlášen za nejlepší výletní destinaci ve východním Středomoří. Za ním se umístil černohorský Kotor, italské Benátky a řecké ostrovy Santorini a Rhodos.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud