GALERIE: Nejkrásnější bazény uprostřed přírody. Pokochejte se luxusem na dohled od slonů či hor | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

GALERIE: Nejkrásnější bazény uprostřed přírody. Pokochejte se luxusem na dohled od slonů či hor

GALERIE: Nejkrásnější bazény uprostřed přírody. Pokochejte se luxusem na dohled od slonů či hor

Kochat se nádhernou panenskou přírodou, nebo si hovět v luxusním hotelovém resortu? Na několika místech na světě už zvládnete obojí najednou. Luxusní ubytování v Tanzánii, na Havaji nebo na Fidži totiž vkusně kombinuje přepych umístěný citlivě v srdci přírody.

Specialitou takzvaných nekonečných bazénů je podle Daily Mail často jejich schopnost dokonale splynout s krajinou, takže relaxující na pohled nedokáží rozpoznat, kde končí vodní nádrž a začíná příroda.

Resort slavného hotelového domu Four Seasons v Tanzánii dokonce nabízí odpočinek v bazénu, ze kterého je možné pozorovat slony na cestě savanou.

 

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.