Izrael - země zaslíbená. 6 tipů na zajímavá místa, která určitě musíte navštívit

Izrael – země zaslíbená nejen pro židy, ale i dobroduhy a dovolenkáře. Blízkovýchodní stát nabízí vše, co od pořádné dovolené čekáte. Od skvělého moře, přes léčebná místa, moderní živá města, či unikátní architektonické památky, nad kterými se tají dech. Objevte s námi to nejlepší, co Izrael turistům nabízí.

Jeruzalém

Jedno z nejstarších měst na světě, které vás uchvátí především svou spirituální atmosférou. Jeruzalém, respektive jeho Staré město, je totiž místem, kde se setkávají hned tři náboženství – křesťanské, židovské a muslimské. Mimo to ve městě najdete ještě arménskou čtvrť, která je sice rovněž křesťanská, ale má své místo. Kdo rád navštěvuje památky, ten si v Jeruzalémě přijde na své.

Co určitě navštívit:

Chrámovou horu s úchvatným Skalním dómem a s přilehlou Zdí nářků.

Křížovou cestu, kterou se ubíral Ježíš Kristus na místo své smrti na Golgotě (dnes skryté v útrobách Chrámu Božího hrobu).

- Muzeum obětí holokaustu Yad Vashem.

Olivovou (Olivetskou) horu, na níž se rozprostírá největší židovský hřbitov na světě.

- Mešitu al-Aksá, třetí nejsvětější místo islámu.

Mrtvé moře

Mrtvé moře je slané jezero, které se rozkládá mezi Izraelem a Jordánskem. Jeho voda je téměř desetkrát slanější než v mořích a oceánech. Vysoký obsah soli a minerálů z jezera sice činí místo nehostinné pro podvodní život, na druhou stranu jsou jezeru ale díky tomu připisovány léčebné účinky. Mrtvé moře je zároveň nejníže položeným místem na Zemi.

TIP: Nedaleko Mrtvého moře najdete národní park Masada, jemuž vévodí stejnojmenná starověká pevnost zapsaná na seznamu UNESCO.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

SDÍLET
sinfin.digital