Letiště Václava Havla odbavilo v prvním čtvrtletí tři miliony lidí. Meziročně je to o desetinu víc | info.cz

Články odjinud

Letiště Václava Havla odbavilo v prvním čtvrtletí tři miliony lidí. Meziročně je to o desetinu víc

Za letošní první čtvrtletí odbavilo Letiště Václava Havla 3,057 milionu cestujících, což je meziroční nárůst o 12,4 procenta. Oznámila to mluvčí letiště Marika Janoušková. Čtvrtletní navýšení potvrzuje letošní předpokládaný růst počtu cestujících kolem deseti procent, dodala.

Podle ní přispěly k růstu počtu cestujících mimo jiné nabídka více spojů do exponovaných evropských destinací, jako jsou linky do Barcelony, Madridu nebo Budapešti, a navyšování kapacity na stávajících linkách do Londýna, Říma, Paříže a dalších evropských měst.

Nejvíce cestujících mířilo podle mluvčí do Velké Británie, byla to zhruba sedmina všech pasažérů. Další v pořadí byla, stejně jako v minulém roce, Itálie následována Ruskem. Nejoblíbenější destinací se stala Moskva.

Největší meziroční nárůst zaznamenalo letiště u letů do Španělska, kde se počet cestujících meziročně zvýšil o 63 procent. Z destinací byl největší meziroční nárůst zaznamenán u letů do Barcelony, kam směřovalo o 69 procent cestujících více než loni.

Meziroční nárůst zaznamenala také cargo doprava, kde se objem přepravovaného nákladu zvýšil o zhruba osm procent na více než 19.000 tun.

Pražské letiště loni zvýšilo počet odbavených cestujících o 17,9 procenta na rekordních 15,415 milionu lidí. Letos vedení letiště očekává růst až k hranici 17 milionů cestujících za rok.

Letiště Václava Havla zvýšilo v letošním letním letovém řádu počet destinací o šest, celkově tak má česká metropole přímé spojení do 157 míst. U 17 stávajících tras zároveň vzrostl počet spojů. Své linky na letišti nabízí 67 dopravců, z toho tři noví.

Čeká vás první cesta letadlem, nebo se takto přepravujete běžně? Přečtěte si tipy zkušených cestovatelů, které vám let usnadní a zpříjemní>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud