Články odjinud

Na horách se připravují na lyžařskou sezónu. V některých areálech už je začátek na spadnutí

Na horách se připravují na lyžařskou sezónu. V některých areálech už je začátek na spadnutí

Lyžařská střediska v minulých týdnech už definitivně ukončila letní sezónu a v současnosti se pilně připravují na tu zimní. Na některých místech už napadl první sníh a vlekaři začali s umělým zasněžováním, na jiných na správné podmínky teprve čekají. 

Černá hora

Zatím to vypadá, že Krkonoše přivítají první nadšence nejdříve. Na sjezdovkách Ski areálu Černá hora už leží až 30 centimetrů sněhu, ale na pravidelný provoz kabinkové lanovky si budeme muset počkat do 25. listopadu. Do 8. prosince budete moci jednodenní skipas pořídit za 660 korun, v hlavní sezóně už vyjde na 780 korun.  Pro nadšence nabízí areál také sezónní skipasy, za který dospělí zaplatí 10 tisíc korun.

Malá Úpa

Brzký start sezony slibuje i areál Malá Úpa, i tam už napadl první sníh a díky příznivému počasí mohou vlekaři zasněžovat. Areál nabízí mírnější sjezdovky v délce zhruba čtyř kilometrů a jednodenní skipas zde pořídíte za 570 korun.

První centimetry sněhu hlásí i z Rokytnice nad Jizerou, Medvědín nebo Svatý Petr, na sjezdování to ale zatím nevypadá. Lanovka Medvědín přesto funguje, na vrchol se s ní můžete svést každou půl hodinu.

Podle meteorologických předpovědí bychom se ale sněhu, alespoň na horách, měli dočkat poměrně brzy. Už od pátku budou na naše území padat srážky, které budou ve vyšších polohách sněhové a denní i noční teploty se budou na horách stabilně pohybovat těsně okolo bodu mrazu. 

 

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud