Články odjinud

Nejrušnější mezinárodní letecká trasa vede mezi Kuala Lumpurem a Singapurem. Denně obslouží 84 letů

Nejrušnější mezinárodní letecká trasa vede mezi Kuala Lumpurem a Singapurem. Denně obslouží 84 letů

Letecké spojení mezi Singapurem a hlavním městem Malajsie Kuala Lumpur je nejrušnější mezinárodní leteckou trasou na světě. Za rok do letošního února letadla mezi těmito městy uskutečnila 30 537 letů. To je v průměru 84 letů denně. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti OAG Aviation.

Seznamu 20 nejrušnějších destinací dominují převážně asijské trasy. Druhá skončila ta mezi Hongkongem a Tchaj-pejí. Mimo Asii je nejrušnější trasa mezi newyorským letištěm LaGuardia a torontským Pearson, kde se ve sledovaném období uskutečnilo 16.956 letů, uvedla BBC.

Let mezi Singapurem a Kuala Lumpurem trvá zhruba hodinu. Na trase létá řada nízkonákladových společností, jako je Scoot, Jetstar, Air Asia a Malindo Air, ale i vlajkové aerolinky obou zemí, tedy Singapore Airlines a Malaysia Airlines. Mezi oběma městy se plánuje i výstavba vysokorychlostní železnice.

Podle počtu cestujících byla nejvytíženější trasa mezi Hongkongem a Kuala Lumpurem. Celkem ji využilo 6,5 milionu cestujících. Trasu mezi Singapurem a Jakartou využilo 4,7 milionu cestujících, mezi Singapurem a Kuala Lumpurem pak čtyři miliony pasažérů.

Ani ty nejvytíženější mezinárodní trasy se ale nemohou vyrovnat nejoblíbenější domácí letecké trase. Tou je spojení mezi jihokorejským hlavním městem Soul a oblíbeným turistickým ostrovem Čedžu. Loni se na této trase uskutečnilo podle OAG asi 65.000 letů, což odpovídá 180 cestám denně.

Čeká vás první cesta letadlem, nebo se takto přepravujete běžně? Přečtěte si tipy zkušených cestovatelů, které vám let usnadní a zpříjemní>>>

 

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud