Nový Zéland chystá poplatky pro zahraniční turisty. Až 35 novozélandských dolarů za vstup do země | info.cz

Články odjinud

Nový Zéland chystá poplatky pro zahraniční turisty. Až 35 novozélandských dolarů za vstup do země

Nový Zéland přestává zvládat příliv turistů a chystá se jejich návštěvy zpoplatnit. Od druhé poloviny příštího roku každý turista při vstupu do země zaplatí 25 až 35 novozélandských dolarů (385 až 539 Kč). Výjimku budou mít Australané, obyvatelé sousedních ostrovů a děti do dvou let. Oznámila to dnes novozélandská vláda.

Zemi se 4,9 milionu obyvatel navštívilo za 12 měsíců do konce března na 3,8 milionu zahraničních turistů. Téměř 39 procent z toho byli Australané. Vláda předpovídá, že do roku 2024 počet návštěvníků vzroste na 5,1 milionu. „Na mnoha místech naše turistická infrastruktura praská ve švech,“ řekl ministr cestovního ruchu Kelvin Davis. Předpokládá, že opatření vejde v platnost v druhém pololetí 2019.

Nová daň by měla zemi v prvním roce přinést až 80 milionů NZD. Vláda chce peníze vložit do turistiky a infrastruktury. Současně požádala novozélandskou veřejnost, aby předložila návrhy, kam by mohla finanční prostředky nasměrovat. Novozélandská vláda také před několika týdny oznámila, že zdvojnásobí poplatek za pobyt v chatách na některých z nejpopulárnějších turistických tras, napsal zpravodajský server The Guardian.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Články odjinud